top of page

Majówka LSO w Krakowie

Dobrzany w Krakowie! Korzystając z "Majówki" duża część naszej Służby Liturgicznej udała się z Mamami i ks. Dominikiem w dniach od 01 do 04 Maja do Krakowa.

Czas był bardzo szczególny, bo mieliśmy możliwość uczestniczyć w różnych wydarzeniach i uroczystościach, które akurat odbywały się w Krakowie.

 W środę po długiej podróży i zakwaterowanie u sióstr Sercanek udaliśmy się - dla większości pierwszy raz - na Krakowski Rynek. Emocje niezwykłe. Dobra kolacja, wieczór wspólny i odpoczynek.

Już w kolejnych dniach był czas z jednej strony na zwiedzanie najważniejszych punktów Krakowa, jak Stare Miasto z sukiennicami, Bazyliką Mariacką i Hejnałem, wzgórze Wawelskie, katedra z kryptą i grobami królewskimi, Dzwon Zygmunta, Bazylika Franciszkanów, okno papieski na Franciszkańskiej, smok Wawelski, Aleja gwiazd przy Wiśle, brama Floriańska i wiele innych miejsc. Z drugiej stronie był też czas na zabawę i rekreację na Laserowym paintballu i w Laserowym labiryncie oraz w Muzeum Figur Woskowych.

Przy tej okazji doświadczyliśmy pochodu z okazji 3. Maja, usłyszeliśmy bicie Dzwonu Zygmunta, który bije tylko kilka razy w roku, zobaczyliśmy bramę i ulicę św. Floriana we wspomnienie św. Floriana, który jest głównym patronem Krakowa oraz kibiców Wisły Kraków, którzy cieszyli się ze swoją drużyną z wygranego Pucharu.

Zobaczyć można byłoby jeszcze o wiele więcej, jednak najważniejsze było to, że dzięki pięknej, słonecznej pogodzie, spędziliśmy wspólnie czas i budowaliśmy jedną silną wspólnotę.

Przeżycia niesamowite, które zostaną na długo w pamięci! Wszystko na większą chwałę Bożą! Króluj nam Chryste!56 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page