top of page
  • sstawierej

Mamy nowego ministranta - Mateusz Mulica wprowadzony do służby!


W niedzielę, 26 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 18.00 do służby ministranckiej wprowadzony został dotychczasowy kandydat Mateusz Mulica. W ubiegłym roku przyjął I komunię św. i podczas Białego Tygodnia zdecydował, że zostanie ministrantem. Do tego zadania podszedł bardzo rzetelnie, służąc co niedzielę i podczas swoich tygodniowych wyznaczeń, uczestnicząc regularnie w zbiórkach i wyjazdach oraz grając w piłkę na hali. Po roku kandydowania otrzymał specjalne błogosławieństwo, legitymację, strój ministrancki, a także krzyż misyjny, bo służba przy ołtarzu jest misją specjalną, do której powołuje Pan Bóg. Gratulujemy Mateuszowi i Dumnym Rodzicom. W niedzielę spotkaliśmy się też na Mszy św., a potem na grillu na tyłach plebanii z LSO i Rodzicami LSO naszej parafii, żeby zakończyć rok formacyjny.


Mijający rok rozpoczęliśmy integracyjnym spotkaniem LSO i Rodziców w kręgielni w Stargardzie. Potem graliśmy turniej piłkarski w Chociwlu, a także mecz towarzyski z ministrantami z Chociwla w Dobrzanach. Regularnie spotykaliśmy się na zbiórkach w soboty oraz na treningach piłkarskich na sali szkolnej. W ostatnim czasie udało nam się odbyć kilka spotkań formacyjnych dla najstarszych przedstawicieli LSO, na temat współczesnych kodeksów moralności, budowania osobistej hierarchii wartości oraz dzisiejszego rozumienia męskości. Byliśmy też razem na strzelnicy w Gryfinie, a z młodszymi ministrantami i kandydatami jeździliśmy po torze gokartowym w Szczecinie.


W Dobrzanach mamy 15 członków LSO. W tym roku odszedł ze służby jeden lektor z najstarszej grupy, a przybyło trzech kandydatów, z których jeden, Mateusz, został w niedzielę ministrantem. Dwaj inni ministranci - Michał Krzyżak i Michał Szymanowski oraz kandydat Igor Tobaczewski - przyjęli 13 czerwca sakrament bierzmowania, służąc podczas tej uroczystości jako ministranci ołtarza. Paweł Morozik ukończył w Seminarium Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu kurs lektorski. LSO naszej parafii bardzo profesjonalnie włączyło się w liturgię świąt Bożego Narodzenia, Triduum Paschalnego i inne święta. Na filiach ministranci i ministrantki, lektorzy i kantorzy wywodzą się głównie z młodzieży klas 7-8, którzy przygotowują się do bierzmowania, a także spośród dzieci I komunijnych. Serdecznie dziękuję Wam wszystkim za wytrwałość i służbę, mimo różnych trudności, szkoły czy częstej pracy dorywczej starszych lektorów i ceremoniarzy. Kolejny rok niesie wiele wyzwań, szczególnie w kontekście poprawienia służenia w tygodniu, formacji najmłodszych ministrantów oraz rekrutacji i formacji kandydatów z klas 3-6 szkoły podstawowej. Dziękuję też Rodzicom LSO za aktywność, wsparcie finansowe wyjazdów i spotkań oraz bardzo dobrą współpracę.


Ks. Seb.180 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page