top of page
  • ParafiaDobrzany

Ministranckie kolędowanie

Zaktualizowano: 10 sty 2022


Bez mało stało się już niepisaną tradycją, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia Liturgiczna Służba Ołtarza wraz ze swoimi rodzinami spotyka się na plebani na opłatku i wspólnym kolędowaniu.

Nie inaczej było i w tym - tyle co rozpoczętym - roku. Świąteczne spotkanie miało miejsce w Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli w Trzech Króli (06.01.2022) po wieczornej Mszy św.

Najpierw ks. Sebastian, opiekun LSO, poprowadził modlitwę z odczytaniem fragmentu Ewangelii, mówiącego o narodzeniu się Jezusa w Betlejem i złożył wszystkim życzenia. Było to preludium do wzajemnego składania sobie życzeń i łamania się opłatkiem. Po oficjalnym rozpoczęciu był czas na kolędowanie, rozmowy, poczęstunek przygotowany przez Mamy... jednym słowem na wspólne świętowanie.


463 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page