top of page
  • ParafiaDobrzany

Msza krzyżma


W Wielki Czwartek w Kościele katolickim sprawuje się dwie liturgie: przed południem Msze Krzyżma, a wieczorem Msze Wieczerzy Pańskiej. Wieczorna liturgia rozpoczyna Triduum Paschalne. Natomiast podczas dopołudniowej Mszy kapłani gromadzą się przy swoich biskupach, by w katedrze odnowić przyrzeczenia kapłańskie i ponowić swoją wolę trwania w Chrystusowym kapłaństwie. Podczas tzw. Mszy krzyżma biskup błogosławi oleje (krzyżma, chorych i katechumenów), które później będą służyć podczas udzielania sakramentów.

W katedrze szczecińskiej taka Msza św. została odprawiona o godz. 10.00 i przewodniczył jej abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. Byli także obecni pozostali biskupi: bp Henryk Wejman i bp Marian Błażej Kruszyłowicz. Z naszej parafii we Mszy krzyżma uczestniczył ks. Proboszcz.

54 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page