top of page
  • ParafiaDobrzany

Nabożeństwo fatimskie


13 października przeżywaliśmy ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie.

Przed Mszą św. była adoracja Najświętszego Sakramentu oraz odmówiliśmy wspólnie część chwalebną Różańca. Podczas Mszy modliliśmy się z kolei tekstami ku czci Matki Boskiej Fatimskiej. Ks. Proboszcz, który przewodniczył Eucharystii, podczas kazania przybliżył wszystkim to, co się wydarzyło w Fatimie 17 października 1917 roku. Myśli zostały zaczerpnięte z książki Wincentego Łaszewskiego, Fatima. Stuletnia tajemnica. Nowo odkryte dokumenty 1915-1929.

Po Mszy św. miała miejsce procesja fatimska wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej oraz z relikwiami św. Hiacynty i św. Franciszka. W rolę Pastuszków wcieliły się dzieci z naszej parafii: Artur, Maja i Amelka.


126 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page