top of page
  • sstawierej

Byliśmy w Chojnie - Archidiecezjalne Dni Młodych 2021


W sobotę, 2 października, młodzież z Dobrzan w liczbie 31 osób zameldowała się w Chojnie na Archidiecezjalnych Dniach Młodych. Coroczne spotkanie nie mogło odbyć się w formie tradycyjnej w dniach 1-3 maja 2021 r., więc zostało przełożone na termin jesienny. Trwało też tylko jeden dzień, choć był to bardzo intensywny czas. W programie spotkania znalazły się: integracja, tańce, zabawy, gra miejska w odkrywanie tajemnic historii miasta, nabożeństwo pokutne, świadectwo siostry Nulli o uzdrowieniu za przyczyną bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, koncert katolickiego zespołu „niemaGOtu”, spotkanie z misjonarzami oraz uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bp Henryka Wejmana. We wszystkich tych wydarzeniach i atrakcjach wzięliśmy czynny udział, włączając też do programu nasze własne elementy: organizując m.in. międzyparafialne tańczenie beligijki oraz spotkanie z przedstawicielami archidiecezjalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które zorganizowano tylko dla nas.


Warto podkreślić, że nasza grupa była jedną z liczniejszych ekip parafialnych, które przyjechały do Chojny. To dobra odpowiedź na hasło tegorocznych ADMów, które brzmi "Młodzieńcze, wstań" i pochodzi z Ewangelii wg św. Łukasza 7, 14 - opisującej jak Jezus wskrzesza młodzieńca w mieście Nain. Kto był w Nain w Palestynie, ten wie, że dziś jest to miejsce bardzo zaniedbane i zupełnie pominięte przez pielgrzymów, z niewielkim, zamkniętym na łańcuch i kłódkę kościółkiem, położone w cieniu Góry Tabor, która znajduje się ledwie kilkanaście kilometrów od miasteczka. Dla nas, młodzieży parafii św. Michała Archanioła w Dobrzanach, ma to wymiar symboliczny, ponieważ od kilku tygodni podnosimy się z zaniedbania duchowego, które uczyniła pandemia, budzimy się z duchowego snu - zaczynając od wizyty na Górze Tabor, czyli Spotkania Młodzieży Chrystusa, które odbyło się w Klępinie k. Stargardu, 28 sierpnia br. Wówczas pojechało nas tylko trzy osoby + ks. Sebastian; w Chojnie było nas 10 razy więcej! A jesteśmy gotowi na kolejne wyzwania. Większość naszej ekipy stanowili uczniowie 7-8 klas SP, którzy w tym roku zostaną objęci przygotowaniem do sakramentu bierzmowania. Ducha Świętego w Chojnie nie zabrakło, dlatego bardzo cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym ożywczym wydarzeniu. Modlimy się o błogosławione owoce tego spotkania.


Ks. Seb.114 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page