top of page
  • ParafiaDobrzany

Noc czuwania w intencji polskich emigrantów

Zaktualizowano: 20 paź 2021


"Być katolikiem w sercu" – pod tym hasłem, zaczerpniętym z listu pasterskiego O życie katolickie na Śląsku Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, pierwszego administratora apostolskiego Górnego Śląska, późniejszego Prymasa Polski i założyciela Towarzystwa Chrystusowego, odbyło się na Jasnej Górze w nocy z 15 na 16 października 2021 r. XXXVI czuwanie w intencji polskich emigrantów, ich rodzin i duszpasterzy.

Czuwanie rozpoczęło się koncertem Marcina Stycznia w Auli Kordeckiego. Później - od godz. 20.00 - cały ciężar modlitwy został przeniesiony do kaplicy z cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Przed Apelem odmówiono różaniec, a sam Apel o godz. 21.00 poprowadził ks. Marek Grygiel SChr, ekonom generalny Towarzystwa Chrystusowego. Głównym punktem spotkania była Msza św. o godz. 23.00, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Bogusław Burgat SChr, wikariusz generalny Towarzystwa Chrystusowego. Czuwanie modlitewne trwało mniej więcej do godz. 3.00.

Z naszej parafii w czuwaniu wzięło udział 50 osób. Jeden autokar, w którym był ks. Proboszcz, zabrał część pielgrzymów, a druga część pątników (młodzież z naszej parafii) wraz z ks. Sebastianem udała się na Jasną Górę wraz z parafią z Chociwela.


Relacje w mediach:

- Telewizja Trwam

- Radio Maryja

- Radio Jasna Góra


Sprawozdania:

- strona Towarzystwa Chrystusowego

- Katolicka Agencja Informacyjna

- strona Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla


Zdjęcia:

- Siostry Misjonarki Chrystusa Króla

- Seminarium Towarzystwa Chrystusowego

104 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page