top of page
  • ParafiaDobrzany

Nowa figura Matki Bożej w grocie


W ostatnim dniu maja w kalendarzu liturgicznym przeżywamy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym to dniu w odnowionej grocie przy kościele w Dobrzanach ks. Proboszcz poświęcił nową figurę Matki Bożej Królowej.

Ostatnie nabożeństwo majowe rozpoczęło się o godz. 17.30. Zgromadziło ono dorosłych i dzieci. Należy nadmienić, że przez cały maj ks. Marcin spotykał się trzy razy w tygodniu właśnie z dziećmi przy grocie, by śpiewać Litanię loretańską.

Dzisiaj również zaśpiewaliśmy po raz ostatni w tym roku na nabożeństwie majowym Litanię do Matki Bożej, wypraszając dla nas wstawiennictwa Tej, która jest naszą Matką i Królową.

Przy okazji należy jeszcze raz podziękować wszystkim ofiarodawcą nowej figury (Różom Różańcowym, Jasnogórskiej Rodzinie Różańcowej, jak i pojedynczym Darczyńcom) oraz Panom Janowi i Grzegorzowi za prace wykonane przy grocie.


Maryjo Królowo, módl się za nami wszystkimi.


175 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page