top of page
  • ParafiaDobrzany

Nowe figurki Matki Bożej w parafii


W Wielki Czwartek (14 kwietnia 2022) zostały poświęcone przez ks. Proboszcza dwie nowe figurki Matki Bożej na terenie naszej parafii.

Pierwsza (figura Róży Duchownej) stanęła pod odnowionym krzyżem na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła i Zielonej, a druga (figura Niepokalanego Poczęcia) pod krzyżem na cmentarzu. Figura Róży Duchownej i kapliczka zostały ufundowane przez wielu ofiarodawców, którzy złożyli pieniądze na renowacje krzyża. Z pozostałych jeszcze pieniędzy ks. Proboszcz zakupił kapliczkę, wyrzeźbioną przez artystę z Nowego Sącza, oraz figurkę Matki Bożej. Natomiast figura Niepokalanej została ufundowana przez pewną rodzinę, za co w tym miejscu z serca im dziękujemy. Niech Maryja ma tę rodzinę w swojej opiece i przedstawia wszystkie ich potrzeby swojemu Synowi.

Bardzo znamienne jest to, że figura Roży Duchownej została postawiona i poświęcona w Wielki Czwartek, który jest przecież także "Dniem kapłańskim". A podczas objawień Róży Duchownej, które rozpoczęły się 24 listopada 1946 r. w szpitalu w Montichiari, Maryja prosiła o modlitwę, pokutę i pokorę, a przy kolejnych objawieniach nakazywała szczególną modlitwę za osoby duchowne. Pielęgniarka Pierina Gilli ujrzała kobiecą postać, w której piersi tkwiły trzy miecze, a szatę przystrajały trzy róże: biała, czerwona i złota. Maryja życzyła sobie również ustanowienia święta ku czci Róży duchownej. Objawienia trwały do 1976 roku, a w 2000 roku zostały uznane przez biskupa Bresci, ks. bp. Giulio Sanguinetti.


145 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page