Nowe zasady ilości wiernych w kościele

Od 20 kwietnia, tj. od poniedziałku, zmieniają się zasady ilości wiernych, którzy mogą przebywać jednorazowo w kościele. Limit ten wynosi 1 osoba na 15 m2 powierzchni.

Po przeliczeniu naszej świątyni postanawiam, że od poniedziałku w kościele w Dobrzanach może przebywać 20 osób (z tym, że 3 w kruchcie, 2 na chórze i 15 w ławkach), nie licząc posługujących przy liturgii.

Równocześnie proszę o zachowanie odległości i zakrywanie nosa i ust.

Co do kaplic i kościołów filialnych, to informacje te podam wkrótce, po podliczeniu przez ks. Marcina i ks. Michała powierzchni poszczególnych przestrzeni sakralnych.

W niedzielę 19 kwietnia obowiązują jeszcze stare zasady, a więc maksymalnie 5 osób w kościele.

ks. Proboszcz

BUDUJMY WIĘZI!

List pasterski z okazji X Tygodnia Wychowania w Polsce Umiłowani w Chrystusie Panu, Siostry i Bracia! Dzisiejsze czytania mszalne wyrażają prawdę o tym, że w osobisty rozwój każdego człowieka wpisane