top of page
  • ParafiaDobrzany

Nowenna do św. Józefa


10 marca, w środę, rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością św. Józefa, która przypada 19 marca. W naszym kościele figura św. Józefa została wyeksponowana. Chcemy prosić św. Józefa o świętość naszych rodzin, o nowe powołania kapłańskie i zakonne, o nawrócenie grzeszników. Prosimy także w sprawach materialnych parafii, w sposób szczególny o pozytywne rozpatrzenie wniosków o dotacje na remonty w parafii (Odargowo, Kępno, Ognica, plebania).

Został również przygotowany obraz św. Józefa - który jest kopią obrazu, znajdującego się w kościele w Kępnie - do peregrynacji w naszych rodzinach. Planujemy rozpocząć peregrynację od uroczystości św. Józefa i pierwszymi rodzinami, które będą mogły zabrać św. Józefa do domu będą rodziny z Kępna, gdzie jest kościół właśnie pod wezwaniem św. Józefa.

 

Modlitwa do św. Józefa w intencji rodzin

Święty Józefie, Oblubieńcze Bogurodzicy Maryi, Opiekunie Rodzin, Twojej ojcowskiej opiece powierzył Bóg swojego Syna i Jego Niepokalaną Matkę. Z największą miłością wypełniałeś obowiązki troskliwego Ojca i Opiekuna Najświętszej Rodziny. Powierzamy Ci nasze rodziny, ich prace, radości i cierpienia. Powierzamy Ci dzieci, rodziców i dziadków. Wprowadź Jezusa do naszych domów, pomóż przyjąć Go do naszych serc, uproś łaskę miłości, zgody i pokoju, aby nasze rodziny osiągnęły szczęście doczesne i wieczne.

Przez Chrystusa, Pana naszego, który jest Drogą, Prawdą i Życiem, na wieki wieków. Amen.


103 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page