top of page
  • ParafiaDobrzany

Odnowiony krzyż przy ul. Zielonej

Zaktualizowano: 7 mar 2022


W Środę Popielcową (02.03.2022) nasza Ochotnicza Straż Pożarna na nowo postawiła krzyż przy skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i ul. Zielonej. W ten więc symboliczny sposób mogliśmy rozpocząć Wielki Post, również poprzez ten gest.

Krzyż ten został poddany renowacji (należało m.in. wymienić niektóre elementy), jak również impregnacji. Została także wylana nowa betonowa ława pod krzyż, w którą wbetonowano metalowe uchwyty, po to, aby drewniany krzyż nie stykał się z ziemią i w ten sposób uchronić go przed niszczeniem od dołu.

Z serca dziękujemy wszystkim strażakom na czele z p. K. Kardasiewiczem za wykonane prace przy krzyżu, członkom Rady Parafialnej z Dobrzan oraz wielu Ofiarodawcom za sfinansowanie inwestycji, a p. R. Sałapacie za wykonane prace w tartaku w Dobrzanach.


Nie zdejmę Krzyża z mojej ściany

Za żadne skarby świata

Bo na nim Jezus ukochany

Grzeszników z niebem brata

Nie zdejmę Krzyża z mego serca

Choćby mi umrzeć trzeba,

Choćby mi groził kat morderca

Bo Krzyż to klucz do nieba

Nie zdejmę Krzyża z mego serca

Choćby mi umrzeć trzeba,

Choćby mi groził kat morderca

Bo Krzyż to klucz do nieba

Nie zdejmę Krzyża z mojej duszy

Nie wyrwę go z sumienia

Bo Krzyż szatana wniwecz kruszy

Bo Krzyż to znak zbawienia

A gdy zobaczę w poniewierce

Jezusa Krzyż i ranę

Oraz przebite jego serce

W obronie Krzyża stanę

A gdy zobaczę w poniewierce

Jezusa Krzyż i ranę

Oraz przebite jego serce

W obronie Krzyża stanę


145 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page