top of page
  • ParafiaDobrzany

Odpust ku czci św. Wojciecha


Kościół fililany w Bytowie, gdzie zwyczajowo posługuje ks. Sebastian, jako swojego Patrona ma św. Wojciecha. W tym roku 23 kwietnia, gdy obchodzimy uroczystość ku czci św. Wojciecha, przypadło w Oktawie Wielkiejnocy, stąd uroczystość liturgicznie została przeniesiona na wtorek 26 kwietnia. Ponieważ jednak był to dzień pracy, stąd postanowiono, że uroczystości odpustowe w kościele w Bytowie odbędą się 30 kwietnia.

Mszy św. odpustowej o godz. 16.00 przewodniczył ks. Proboszcz, który również wygłosił kazanie okolicznościowe. Ks. Sebastian współkoncelebrował. Po Mszy św. odmówiono Litanię do św. Wojciecha i udano się w procesji eucharystycznej dookoła kościoła.

Po zakończonych uroczystościach w kościele gospodarze zaprosili wszystkich na poczęstunek, który zorganizowano na placu przykościelnym. Była też możliwość wzięcia udziału w loterii fantowej.

Uroczystość odpustowa zgromadziła dużą ilość wiernych. Był także obecny m.in. p. Łukasz Plaskacz, radny powiatowy oraz radni miejscy i parafialni, oraz sołtysi innych sołectw.

Przy okazji odpustu należy zauważyć inwestycje, które dokonano w ostatnim czasie w kościele w Bytowie. Jest to m.in. nowy konfesjonał, nowe obicie loży kolatorskiej (obecnie znajduje się w niej zakrystia), nowe drzwi do wejścia na wieżę oraz odnowione żyrnadole, które zostały ofiarowane z innego miejsca (zdjęcia tych przedmiotów znajdują się poniżej). Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, wykonującym pracę a przede wszystkim Panu stolarzowi, który wykonał meble w drewnie. Niech św. Wojciech każdemu wyprasza potrzebne łaski.169 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page