top of page
  • ParafiaDobrzany

Odpust ku czci św. Wojciecha w Bytowie


23 kwietnia w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość św. Wojciecha, Patrona Polski. Św. Wojciech jest też patronem kościoła filialnego w Bytowie.

Może nieraz zrodzić się pytanie o genezę wyboru takiego a nie innego patrona naszych kościołów. Otóż bardzo często wybór ten związany jest z datą poświęcenia kościoła, albo jego otwarcia. Nie inaczej było także w Bytowie. Św. Wojciech został wybrany na patrona dlatego, że 23 kwietnia 1946 roku kościół w Bytowie został właśnie w tym dniu poświęcony.

Msza odpustowa została w bieżącym roku przeniesione na najbliższą niedzielę po liturgicznym wspomnieniu, tj. na 26 kwietnia. Natomiast w sam dzień uroczystości, tj. 23 kwietnia, w kościele ks. Michał zorganizował nabożeństwo ku czci św. Wojciecha. Natomiast niedzielnej Mszy św. przewodniczył ks. Proboszcz a kazanie wygłosił ks. Tadeusz. Był obecny także ks. Michał, który na co dzień posługuje w tym kościele.

73 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page