• ParafiaDobrzany

Odpust ku czci św. Wojciecha w Bytowie


23 kwietnia w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość św. Wojciecha, Patrona Polski. Św. Wojciech jest też patronem kościoła filialnego w Bytowie.

Może nieraz zrodzić się pytanie o genezę wyboru takiego a nie innego patrona naszych kościołów. Otóż bardzo często wybór ten związany jest z datą poświęcenia kościoła, albo jego otwarcia. Nie inaczej było także w Bytowie. Św. Wojciech został wybrany na patrona dlatego, że 23 kwietnia 1946 roku kościół w Bytowie został właśnie w tym dniu poświęcony.

Msza odpustowa została w bieżącym roku przeniesione na najbliższą niedzielę po liturgicznym wspomnieniu, tj. na 26 kwietnia. Natomiast w sam dzień uroczystości, tj. 23 kwietnia, w kościele ks. Michał zorganizował nabożeństwo ku czci św. Wojciecha. Natomiast niedzielnej Mszy św. przewodniczył ks. Proboszcz a kazanie wygłosił ks. Tadeusz. Był obecny także ks. Michał, który na co dzień posługuje w tym kościele.

65 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Wielkanoc

Logo_Archidiecezji1.png
ADRES

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. św. Michała Archanioła


ul. Staszica 56

73 - 130 Dobrzany

parafiadobrzany@gmail.com

tel. parafia: +48 91 562 00 57

Konto parafialne:

34 9375 0002 8400 0781 2000 0010

Bank Spółdzielczy w Goleniowie

Na_Parafie_Button_v2_959x339 (1).png
Logo Towarzystwo Chrystusowe - kolor.jpg

© PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA  W DOBRZANACH