• ParafiaDobrzany

Odpust parafialny - 29.09.2019.


29 września przypada liturgiczne święto Archaniołów Gabriela, Rafała i Michała. W tym dniu więc nasza parafia przeżywała swój odpust ku czci św. Michała Archanioła.

Przeżywanie święta parafialnego rozpoczęliśmy w sobotę wieczorem, kiedy to odprawiliśmy już Mszę św. z formularza o Świętych Archaniołach, podczas której modliliśmy się w intencji ks. Michała Armatysa SChr, który świętował wigilię swoich imienin. Po Mszy św. z kolei mogliśmy adorować Najświętszy Sakrament podczas Wieczoru uwielbienia, którą to adorację - przy śpiewie zespołu Mika'el - poprowadził ks. Proboszcz.

Natomiast w niedzielę, w dzień odpustu, o godz. 10:30 zaśpiewaliśmy Godzinki ku czci św. Michała Archanioła, a o godz. 11:00 rozpoczęła się uroczysta suma odpustowa. Poprowadził ją ks. Andrzej Łysy SChr, były rektor Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu, a obecnie duszpasterz akademicki przy sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Śpiewy wykonywał chór "Apasjonata".

Na zakończenie Mszy św. wyruszyliśmy z procesją eucharystyczną, w której niesiona była także figura św. Michała Archanioła.

Po skończonych uroczystościach w kościele dalsze świętowanie przeniosło się na plac za plebanią. Tam można było skosztować m.in. pieczonego dzika, indyki, kiełbaski z grilla oraz ciasta. Czas ten umilały nam zespoły ludowe z naszej parafii: "Jezioranki" z Krzemienia oraz "Biesiada" z Szadzka, a LSO prowadziła kiermasz książkowy. Caritas przygotował konkurs "Los szczęścia". Każdy los wygrywał, a na końcu rozlosowano dwie nagrody główne w postaci pielgrzymki na Warmię i do Wilna. Osobom, do których uśmiechnęło się szczęście z serca gratulujemy. W międzyczasie zorganizowano także II Bieg św. Michała. Niestety, mimo, że trasa nie była długa, bo liczyła ok. 5,5 km, to uczestników Biegu nie było zbyt wielu. Bieg wygrał p. Szymon ze Szczecina, drugie miejsce zajął Kacper z Dobrzan, a trzecie Szymon również z Dobrzan. Gratulujemy.

Galerię z uroczystości można obejrzeć TUTAJ.

104 wyświetlenia
Logo_Archidiecezji1.png
ADRES

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. św. Michała Archanioła


ul. Staszica 56

73 - 130 Dobrzany

parafiadobrzany@gmail.com

tel. parafia: +48 91 562 00 57

Logo Towarzystwo Chrystusowe - kolor.jpg

Konto parafialne:

34 9375 0002 8400 0781 2000 0010

Bank Spółdzielczy w Goleniowie

  • Grey Facebook Icon

© PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA  W DOBRZANACH