top of page
  • ParafiaDobrzany

Odpust w Błotnie


IV Niedziela Wielkanocna jest nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza. Tego dnia (8 maja) w naszej parafii gościliśmy kl. Piotra z Seminarium Duchownego Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu. Kleryk podczas dwóch Mszy w kościele parafialnym mówił krótkie świadectwo o swoim powołaniu.

W tę też niedzielę swój odpust przeżywała kaplica filialna w Błotnie, która jest pod wezwaniem Dobrego Pasterza. Mszy odpustowej o godz. 14.00 przewodniczył ks. Proboszcz, a kazanie wygłosił ks. Sebastian, który posługuje w tej części parafii.

Po Mszy św. mieszkańcy Błotna zaprosili wszystkich na smaczny poczęstunek, który zorganizowano przy budynku kaplicy. Ponieważ tego dnia dopisała pogoda, a zatem również ucztę dla ciała można uznać za bardzo udaną. Tradycyjnie na odpuście były sprzedawane fanty, a zebrane pieniądze zostaną przekazane na utrzymanie kaplicy.


57 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page