top of page

Odpust w Kępnie


Uroczystość św. Józefa w bieżącym roku przypadła w IV niedzielę Wielkiego Postu. Dlatego liturgiczny jej obchód został przeniesiony na poniedziałek, 20 marca.

W kościele parafialnym w Dobrzanach w tym dniu były odprawione dwie Msze św. - o godz. 9.00 i o 18.00.

Jeden z naszych kościołów filialnych (w Kępnie) jest pod wezwaniem św. Józefa. Stąd 20 marca w tym kościele obchodziliśmy uroczystość odpustową.

Liturgia rozpoczęła się o godz. 16.30 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i możliwością w tym czasie skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Na zakończenie adoracji odmówiliśmy Litanię do św. Józefa oraz modlitwę, która towarzyszyła nam podczas peregrynacji kopii obrazu św. Józefa właśnie z kościoła w Kępnie.

O godz. 17.00 rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył ks. Proboszcz. On też wygłosił okolicznościowe kazanie, zauważając m.in. że św. Józef może być dzisiaj wzorem jak wsłuchiwać się w głos Pana Boga i wypełniać Jego wolę, jak budować relacje w małżeństwie i w rodzinie, i jak przyjmować dar dziecka w rodzinie. Na zakończenie Eucharystii ks. Proboszcz odmówił przed figurą św. Józefa akt zawierzenia temu Świętemu Patronowi całej parafii.

Po Mszy św. wszyscy uczestnicy uroczystości udali się w procesji do dwóch miejsc - do krzyża, który znalazł swoje nowe miejsce oraz do nowo postawionej figurki św. Józefa. Tam ks. Proboszcz dokonał obrzędu poświęcenia tych przedmiotów kultu.

Na koniec mieszkańcy Kępna zaprosili wszystkich na poczęstunek do miejscowej świetlicy.

Uroczystość odpustowa zgromadziła nie tylko mieszkańców Kępna, ale także byli goście z Dobrzan, Szadzka, Odargowa, Sierakowa a nawet ze Stargardu. Niech wszystkim św. Józef wyprasza potrzebne łaski.

Św. Józefie - módl się za nami.


115 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page