top of page

Odpust w kaplicy w Błotnie

W niedzielę Dobrego Pasterza, która w br. przypadła 21 kwietnia, obchodziliśmy odpust w kaplicy filialnej w Błotnie. Mszy św. o godz. 13.00 przewodniczył ks. Proboszcz, a kazanie wygłosił ks. Dominik. Koncelebrował także ks. Andrzej, który zwyczajowo posługuje w tej filii, a po zakończeniu Mszy św. na swojej "części" przyjechał również ks. Grzegorz. Ponieważ w tę niedzielę gościliśmy kleryka Wiktora z Seminarium Duchownego Chrystusowców z Poznania, więc i on był obecny na tej uroczystości. Co więcej, kl. Wiktor po ogłoszeniach dał świadectwo o swoim powołaniu.

Po Mszy św. było jeszcze wystawienie Najświętszego Sakramentu i wszyscy odmówili Litanię do Dobrego Pasterza, zawierzając Chrystusowi całą parafię, rodziny, a przede wszystkim modląc się o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za tych, którzy odpowiedzieli już na Chrystusowe zaproszenie.

We Mszy odpustowej nie tylko licznie uczestniczyli mieszkańcy Błotna, ale byli także nasi parafianie z Dobrzan, Ognicy, Bytowa i Krzemienia (wśród nich byli także ministranci z Ognicy i Bytowa).

Po zakończonej Eucharystii mieszkańcy Błotna zaprosili wszystkich na poczęstunek na plac przy kaplicy. Mimo słonecznej pogody była bardzo chłodno, ale pyszne smakołyki, przygotowane przez Panie, zrekompensowały chłód.

Dziękujemy mieszkańcom Błotna za tak serdeczne przyjęcie i ugoszczenie.

Wracając jeszcze do obecności alumna w naszej parafii, to kl. Wiktor (IV rok studiów) na dwóch Mszach św. (o 9.00 i 11.00) w Dobrzanach również mówił świadectwo swojego powołania i zachęcał do modlitwy w intencji powołań. W sposób szczególny przedstawił akcję Duszpasterstwa Powołań zatytułowaną "Sakrament za powołania". W akcji tej chodzi m.in. o to, aby przynajmniej raz w miesiącu ofiarować przyjęty Sakrament (np. Sakrament pokuty i pojednania, Komunię św., albo uczestnictwo we Mszy św.) w intencji powołań. Ponieważ kl. Wiktor był obecny w naszej parafii już w piątek wieczorem, stąd w sobotę uczestniczył także w zbiórce ministranckiej, co stanowi przecież także dobrą "akcję powołań".


219 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page