top of page
  • ParafiaDobrzany

Odpust w kościele filialnym w Kępnie


Kościół filialny w Kępnie za swojego patrona ma św. Józefa. Liturgiczna uroczystość św. Józefa przypada na 19 marca. Chcąc jednak w należyty sposób uczcić tego Patrona, odpust w kościele w Kępnie został przeniesiony na IV Niedzielę Wielkiego Postu, tj. na 22 marca.

Mszy przewodniczył ks. Proboszcz, a kazanie wygłosił ks. Tadeusz. Był także obecny ks. Marcin, który zwyczajowo posługuje w tym kościele, a na procesję przyjechał - po objazdach na swoich wioskach - również ks. Michał. Niestety z racji zagrożenia epidemicznego obecność wiernych świeckich była ograniczona.

Ks. Tadeusz w kazaniu wskazał m.in. na św. Józefa przede wszystkim, jako na tego, który był Opiekunem Świętej Rodziny, a tym samym jest wzorem dla wszystkich ojców. Podkreślił także, że jest Patronem dobrej śmierci oraz Patronem rzemieślników.

Po modlitwie po Komunii odbyła się procesja eucharystyczna drogami Kępna, na zakończenie której odmówiono Litanię do św. Józefa i modlitwę zawierzenia.

Św. Józefie, módl się za nami.


Zdjęcie przedstawiają rzeźbę i obraz św. Józefa, znajdujące się w kościele w Kępnie.


99 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page