top of page
  • ParafiaDobrzany

Odpust w Odargowie


6 sierpnia w kalendarzu liturgicznym przypada święto Przemienienia Pańskiego. Takie wezwanie nosi nasz kościół fililany w Odargowie, gdzie dzień po liturgicznym wspomnieniu (7 sierpnia 2021) przeżywaliśmy odpust.

Mszy św. o godz. 19.00 przewodniczył ks. Proboszcz, a kazanie wygłosił ks. Sebastian. Po Eucharystii odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościoła.

Odpust zgromadził wielu wiernych. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Burmistrz z małżonką oraz radni parafialni i radni Urzędu Miejskiego w Dobrzanach. Byli także obecni goście z Dobrzan, z innych naszych filii, a nawet z okolicznych miejscowości i Szczecina.

Po Mszy św. z kolei mieszkańcy Odargowa zorganizowali poczęstunek na placu obok przystanka autobusowego.

Wszystkim uczestniczącym w odpuście z serca dziękujemy.

Gorące podziękowania należą się także mieszkańcom Odargowa za przygotowanie całej uroczystości, łącznie z uporządkowaniem terenu wokół kościoła.
118 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page