top of page
  • ParafiaDobrzany

OGŁOSZENIA (01.09.2019)


1. Dziś wspominamy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojczyźnie oraz o tych, którzy oddali życie w jej obronie. Stąd przy tablicy upamiętniającej bohaterów niepodległościowych w kościele w Dobrzanach pali się paschał, znak Chrystusa Zmartwychwstałego, a po każdej Mszy św. śpiewamy ”Suplikacje” o pokój w Polsce i na świecie.


2. Jutro - 2 września - rozpoczęcie nowego roku szkolnego. O godz. 8:00 sprawowana będzie Msza św. w intencji dzieci, młodzieży, całego grona pedagogicznego i wszystkich pracowników szkoły. W tę modlitwę chcemy włączyć także ustępującego Pana Dyrektora, dziękując mu za lata służby dla szkoły oraz nową Panią Dyrektor, prosząc dla niej o potrzebne łaski. O godz. 9:00 w szkole odbędzie się uroczysta inauguracja nowego roku.


3. Wracamy do odprawiania Mszy św. w tygodniu w kościołach filialnych. I tak: wtorek godz. 18:00 - Krzemień, środa godz. 17:00 - Bytowo oraz wyjątkowo tylko tym razem o godz. 18:15 - Błotno, czwartek godz. 18:00 - Ognica. Te Msze św. odprawi ks. Proboszcz, który chce zapoznać się z parafianami. Po każdej Mszy św. będzie krótkie z nim spotkanie w kościele. Natomiast ks. Marcin odprawi w tygodniu Msze w Odargowie we środę o godz. 17:00 oraz w Szadzku we czwartek o godz. 18:00.

Stałe godziny odprawiania Mszy św. na filiach w tygodniu mogą ulec zmianie.


4. W środę o godz. 19:30 spotkanie Rady Parafialnej.


5. W nadchodzącym tygodniu przeżywamy I Czwartek, I Piątek i I Sobotę miesiąca. W czwartek okazja do spowiedzi św. od godz. 17:00. O godz. 17:30 nabożeństwo, a po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00. Nie będzie nocnej Godziny Świętej w kaplicy na plebanii. I Piątek pozostaje bez zmian, a więc o godz. 17:00 wystawienie, o godz. 17:30 nabożeństwo, a po Mszy św. Noc Nikodemowa do 22:00. W I Sobotę również bez zmian, czyli o godz. 8:00 wystawienie, adoracja i nabożeństwo. O godz. 9:00 Msza św., a po niej zmiana tajemnic różańcowych. W sobotę nie ma Mszy św. o godz. 18:00.


6. Ponieważ księża nie znają jeszcze rozkładu zajęć w szkole, dlatego w tym miesiącu wyjątkowo do chorych udamy się w przyszłym tygodniu.


7. W I Czwartek miesiąca o godz. 18:00 będziemy się modlić w intencji członków LSO i ich rodzin. Ks. Michał zaprasza wszystkich ministrantów i lektorów do pełnego udziału w uroczystej liturgii. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie wraz z rodzicami w salce na plebanii. Ks. Michał zaprasza Liturgiczną Służbę Ołtarza na pierwszą zbiórkę w nowym roku szkolnym do salki na plebani, w sobotę o godz. 10:00.


8. Przez cały wrzesień będziemy zbierać zapisy dzieci i młodzieży, chcących przyjąć w tym roku szkolnym Pierwszą Komunię i Bierzmowanie. Rodzice są proszeni o wypełnienie odpowiedniego formularza w biurze parafialnym.


9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Na stoliku w kruchcie są wyłożone: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz „Mały Gość Niedzielny”. Każdy z tych egzemplarzy jest w cenie 5 zł.


10. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek, w środę i w piątek od 16:00 do 16:45. W nagłych przypadkach o każdej porze. Narzeczeni, którzy chcą spisać protokół przedślubny, proszeni są o umówienie się z ks. Proboszczem.


11. W minionym tygodniu zmarł śp. Leszek Tryk z Bytowa.

Wieczny odpoczynek racz dać mu Panie. A światłość wiekuista niechaj mu świeci.


12. W gablocie są wywieszone dwa komunikaty Księdza Arcybiskupa, dotyczące przygotowania i przeżywania Święta Podwyższenia Krzyża Świętego w sobotę, 14 września br. oraz I Archidiecezjalnej Pielgrzymki Dzieci do Sanktuarium Dzieci Fatimskich na os. Kasztanowym w Szczecinie.


13. Intencje Mszy św.


14. Wszystkich parafian zawierzamy wstawiennictwu św. Michała Archanioła. Niech Bóg nam błogosławi.

26 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page