top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia 03.11.2019
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XXXI niedzielę w ciągu roku

- 3 listopada 2019 -


1. Wypominki listopadowe za zmarłych będą odczytywane od poniedziałku do soboty o godz. 17:30 i będą one połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Natomiast w niedziele za zmarłych, wspomnianych w Wypominkach, będziemy się modlić różańcem na cmentarzu przy krzyżu o godz. 15:00.

Równocześnie informujemy, że w gablocie kościoła oraz na stronie internetowej zostały zamieszczone Wypominki z podziałem na poszczególne dni tygodnia, w których będą wyczytywane. W przyszłym roku podział kartek z przypisanym dniem tygodnia przygotujemy jeszcze przed składaniem Wypominek.

Przez cały miesiąc w intencji zmarłych, polecanych w Wypominkach listopadowych, będziemy odprawiać Msze św. w każdy piątek.

Ofiary, złożone przy okazji składania Wypominek - za które z serca dziękuję - przeznaczymy m.in. na ogrzewanie kościoła.


2. Podtrzymujemy schemat nabożeństw w naszym kościele. A więc od wtorku do piątku o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy, i później modlitwa za zmarłych. W środę dodatkowo przed Mszą św. Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Prosimy o wrzucanie do skrzynki przy świeczniku kartek z prośbami i podziękowaniami, które będziemy odczytywać na Nowennie. Natomiast w poniedziałki i soboty same Wypominki (bez wystawienia) o godz. 17:30.


3. Bardzo prosimy dzieci, które uczęszczały na różaniec, o wrzucanie swoich październikowych wyklejanek do skrzyneczki, znajdującej się przy chrzcielnicy obok ołtarza. Losowanie nagród odbędzie się w poniedziałek 11 listopada o godz. 16.45.

Wszystkie dzieci zapraszamy do kościoła w każdy poniedziałek listopada na godz. 16.45 do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Natomiast za tydzień w niedzielę, 10 listopada, zapraszamy dzieci zwłaszcza z klas III na Mszę św. na godz. 11.00, będzie to kolejne spotkanie przygotowujące do Pierwszej Komunii Świętej.


4. W najbliższy piątek księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.


5. Miniony tydzień był bardzo bogaty w wydarzenia inwestycyjne.

- Ukończono prace konserwatorskie na wieży w Odargowie. Czekamy teraz tylko na dźwig, aby móc połączyć zdemontowane części wieży. Równocześnie informuję, że został złożony kolejny wniosek o dotację na dalsze prace przy kościele w Odargowie. Tym razem chodzi o remont dachu i elewacji.

- W kościele w Ognicy zostały przeprowadzone prace zabezpieczające mur wieży, który uległ częściowemu zniszczeniu.

- W naszym kościele uzupełniono dachówki nad kruchtą, których zniszczenie prawdopodobnie powodowało zalewanie ściany obok gabloty.

- I wreszcie kwestia konfesjonałów. Nie poruszałem do tej pory tego tematu, choć wiem, że wywoływał on wiele dyskusji. W minionym tygodniu udało mi się wyjaśnić wszystkie kwestie z nimi związane. Na konfesjonały zebrano do tej pory 14 600 zł (to jest koszt jednego konfesjonału). Pieniądze te wpłacę stolarzom w przyszłym tygodniu. Równocześnie potwierdzam, że cały czas myślimy o dwóch konfesjonałach. Zastanawiam się natomiast co do sensowności stawiania w naszym kościele balasek. Ale to jest jeszcze temat do przemyślenia.


6. W przyszłą niedzielę ogłoszę skład nowej Rady Parafialnej, ale już dziś informuję, że zebranie Rady będzie 20 listopada o godz. 19:00 w salce przy plebanii.

Informuję także, że przez najbliższy tydzień będę nieobecny, gdyż jadę na osobiste rekolekcje. Proszę więc Was o modlitwę w mojej intencji.


7. Intencje Mszy św. na nadchodzący tydzień.


8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Jerzy Jarmoliński i śp. Janina Sudenis.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.


ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz


255 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page