top of page
  • ParafiaDobrzany

OGŁOSZENIA (04.08.2019)

Zaktualizowano: 12 paź 2019We wtorek (6 sierpnia) z Warszawy wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę. W „Grupie Czarnej”, prowadzonej przez chrystusowców, wędrować będzie kilkunastu naszych parafian oraz proboszcz ks. Rafał. Prosimy o modlitwę za naszych dobrzańskich pielgrzymów, oni też, jak sami podkreślają, nieść będą intencje wszystkich parafian, modląc się za naszą dobrzańską wspólnotę.


W najbliższą sobotę (10 sierpnia) w imieniu pani Sołtys, Rady Sołeckiej i wszystkich mieszkańców Odargowa, zapraszamy na uroczystość odpustową, z okazji święta Przemienienia Pańskiego, którą rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 15:30 w kościele w Odargowie. Po Eucharystii przewidziane jest dalsze świętowanie, przy pieczonym dziku, kiełbaskach, pysznych ciastach, z zespołem „Biesiada”.


W uroczystość Wniebowzięcia Matki Najświętszej (15 sierpnia) zapraszamy na odpustową, pieszą pielgrzymkę do Krzemienia. Msza Święta odpustowa u Matki Bożej Krzemieńskiej o godz. 13:00. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub w biurze parafialnym; koszt - 10 zł.


W związku z naszą tegoroczną inwestycją montażu dwóch nowych zamykanych konfesjonałów, pokornie prosimy wszystkich naszych ukochanych parafian o wsparcie. Wszystkim darczyńcom z serca dziękujemy i przypominamy, że regularnie odprawiane są za Was i Wasze rodziny - Msze Święte, z prośbą o błogosławieństwo dla tych, którzy wspierają materialnie Boże dzieło.


W lipcu i sierpniu: biuro parafialne od poniedziałku do piątku, po wieczornej Eucharystii.

Decyzją wyższych przełożonych, obecnie urzędujący proboszcz ks. Rafał J. Sorkowicz SChr, zostaje skierowany do posługi i pracy w ramach powstającej „Grupy Misyjnej” Towarzystwa Chrystusowego i przeniesiony do Domu Zakonnego w Częstochowie. Nowym proboszczem Parafii św. Michała Archanioła został mianowany ks. dr Bogusław Kozioł SChr. Kanoniczne objęcie dobrzańskiej parafii przez nowego proboszcza oraz pożegnanie ks. Rafała nastąpi w niedzielę (18 sierpnia) na Mszy Świętej o godz. 11:00.


Wszystkich naszych ukochanych parafian oraz czcigodnych gości, wypoczywających w Dobrzanach i okolicznych miejscowościach, zawierzamy opiece św. Michała Archanioła, patrona naszej wspólnoty. Niech dobry Bóg błogosławi Wam i Waszym rodzinom.

63 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page