top of page
  • ParafiaDobrzany

OGŁOSZENIA 06.10.2019


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XXVII niedzielę w ciągu roku

- 6 października 2019 -


1. Z serca dziękuję za przygotowanie i uczestnictwo w odpuście parafialnym. Ponieważ obiecałem w ubiegłą niedzielę, że dziś uczynię to szczegółowo, a zatem dziękuję: Paniom i Panom wraz z Panem Kościelnym za po-sprzątanie kościoła i terenu wokół niego; Kwiaciarni za kwiaty do kościoła; naszemu zespołowi Mika’el z połączonymi siłami z zespołem ze Stargardu za sobotni wieczór uwielbienia; naszemu Panu Organiście i chórowi Apasjonata za śpiew podczas Mszy odpustowej; Panom niosącym baldachim i figurę św. Michała; Liturgicznej Służbie Ołtarza z ks. Michałem za przygotowanie liturgii. Dziękuję także za przygotowanie naszego festynu: Panu Grzegorzowi Ulewiczowi za wszechstronną pomoc i przygotowanie Biegu św. Michała; uczestnikom Biegu; Gospodyniom za upieczenie ciast; Mamom naszych ministrantów za wydawanie ciast, kawy i herbaty; Radzie Parafialnej za pieczonego dzika; Pani Dagmarze Smuga z Szadzka i Pani Burmistrz Annie Gibas za pieczone indyki; Państwu Agnieszce i Przemysławowi Szymańskim ze sklepu Groszek za kiełbaski na grilla i pieczywo; Piekarni Państwa Krystyny i Bogdana Antończak również za chleb; całemu parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu. Przy tej okazji dziękuję również wszystkim sponsorom i ofiarodawcom, którzy wsparli Caritas. Dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza za przeprowadzenie kiermaszu książek. Dziękuję zespołom: „Jezioranki” z Krzemienia i „Biesiada” z Szadzka za umilenie nam wspólnego czasu po Mszy odpustowej. Wreszcie dziękuję jeszcze raz Radzie Parafialnej i pracownikom Urzędu Gminy za ustawienie namiotów i ławek. A nade wszystko dziękuję Panu Bogu i św. Michałowi za błogosławiony czas i dobrą - jak na tę porę roku - pogodę. Wszystkim za każde dobro niech Pan Bóg wynagrodzi.


2. Dziś na godz. 18:00 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców na Mszę Świętą i spotkanie.


3. Pragniemy, aby znów działało przy parafii Duszpasterstwo Młodzieżowe „Gargano”. Stąd ks. Michał serdecznie zaprasza młodzież z Dobrzan i okolic na pierwsze spotkanie 11 października, tj. w piątek, na godz. 19:00 do salki na plebani.


4. W poniedziałek o godz. 16:45 nabożeństwo różańcowe dla dzieci, na które serdecznie zaprasza ks. Marcin.


5. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy dzieci, szczególnie te przygotowujące się do Pierwszej Komunii, a także ich rodziców. Po Mszy rodzice będą mogli nabyć indeksy przed Pierwszą Komunią. Koszt 5 zł.

Msza z dziećmi Pierwszokomunijnymi i ich rodzicami będzie zawsze w drugą niedzielę miesiąca o godz. 11:00.


6. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec codziennie o godz. 17:30, z tym, że od wtorku do piątku o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. W środę po różańcu nowenna do Nieustającej Pomocy, a w piątek przed różańcem Wypominki roczne. Już dziś dziękuję Różom Różańcowym i Jasnogórskiej Rodzinie Różańcowej za zaangażowanie się w prowadzenie różańca.


7. Z tyłu kościoła została wystawiona skrzynka i kartki na Wypominki na listopad.


8. Wyjeżdżających na czuwanie na Jasną Górę prosimy o wpłatę 110 zł. W cenę wliczony jest przejazd i obiad dwudaniowy w Domu Pielgrzyma im. św. Jana Pawła II przy parkingu jasnogórskim.


9. Ponieważ w przyszłą niedzielę są wybory parlamentarne, a to z kolei zbiega się z powrotem naszych pielgrzymów z Wilna, stąd informujemy, że Biuro Pielgrzymkowe zostało poproszone, aby umożliwić im głosowanie. Będzie taka okazja w drodze powrotnej po ich wieczornej Mszy. Wyjeżdżający jednak powinni przed wyjazdem pobrać z Urzędu Gminy zaświadczenie o prawie do głosowania w dowolnym punkcie wyborczym.


10. Tradycyjnie zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł.


11. Intencje Mszy św. na nadchodzący tydzień.


12. W minionym tygodniu zmarł śp. Roman Lipka, którego pogrzeb będzie w poniedziałek.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. A światłość wiekuista niechaj im świeci.


13. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego całego nowego tygodnia.


ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz


26 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page