top of page
  • ParafiaDobrzany

OGŁOSZENIA 08.09.2019


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XXIII niedzielę w ciągu roku

- 8 września 2019 -


1. W nadchodzącym tygodniu w piątek przypada kolejny dzień fatimski. Zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00, a po niej na procesję fatimską ulicami naszego miasta. W tym też dniu chcemy się modlić szczególnie za małżeństwa, które straciły swoje dzieci, czy to w wyniku poronienia, czy też już po urodzeniu. Ogólnopolski dzień modlitw za Dzieci utracone będzie obchodzony 15 października.


2. Z kolei w sobotę, 14 września będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża. W tym roku ma być to dzień przebłagania za grzechy bluźnierstwa i profanacje, które dokonały się w Polsce w ostatnim czasie. Wspól-nota Apostołów Miłosierdzia Bożego ze Stargardu organizuje wyjazd na ogólnopolską modlitwę we Włocławku pt.: „Polska pod Krzyżem”. Chętni na ten wyjazd proszeni są o indywidualne zgłaszanie się do organizatorów. Wszystkie informacje, wraz z numerem telefonu, są podane w gablotce pod plakatem. Autobus zatrzyma się m.in. na Rynku w Suchaniu ok. godz. 5:00.

W naszej parafii chcemy również zorganizować taką modlitwę ekspiacyjną. Zapraszamy w sobotę do kościoła na godz. 15:00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a potem na adorację Krzyża do godz. 16:00.


3. Wszystkich wyjeżdżających na pielgrzymkę do Wilna w październiku prosimy o jak najszybszą wpłatę drugiej raty. Prosimy także pobrać - czy to z zakrystii, czy z biura - kartki, które należy wypełnić swoimi danymi i zwrócić do przyszłej niedzieli. Na tych kartkach znajdują się również inne informacje, wraz z numerem konta.

4. Z kolei parafia w Suchaniu organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 25-28 września. Przewidziane jest także nawiedzenie sanktuarium św. Józefa w Kaliszu oraz sanktuariów w Gidlach i w Leśniowie, i zamek w Olsztynie pod Częstochową. Szczegóły u ks. Adriana, wikariusza z Suchania (tel. 501 525 679).


5. Ponawiamy informację i prośbę dla rodziców o zgłaszanie w Biurze parafialnym do końca września dzieci Pierwszokomunijne i młodzież do Bierzmowania. Równocześnie informujemy, że I Komunia św. w naszej parafii odbędzie się tradycyjnie w trzecią niedzielę maja, tj. 17 maja 2020 r.


6. Wszystkich narzeczonych, którzy planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński, a nie mają jeszcze odbytego obowiązkowego kursu, zapraszamy do zainteresowania się ofertą Poradni Donum Vitae, która organizuje takie kursy. Więcej szczegółów na stronie Poradni (www.poradniadonumvitae.pl).


7. Informujemy także, że chcielibyśmy wrócić do zwyczaju udzielania sakramentu Chrztu św. podczas nie-dzielnej Mszy św. o godz. 11:00 w trzecią niedzielę miesiąca. Bardzo prosimy, w miarę możliwości, o planowanie właśnie takich terminów, z wyjątkiem wspomnianej trzeciej niedzieli maja przyszłego roku, kiedy to ewentualne chrzty mogłyby się odbyć w drugą niedzielę. Prosimy także o ustalanie terminu krótko zaraz po narodzeniu dziecka.


8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej - wyłożone są numery „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”, w którym możemy przeczytać m.in. o tym jak uchronić dziecko przed zagrożeniami, które może spotkać w Internecie. Gazety w cenie 5 zł.


9. W tym tygodniu - w piątek - księża odwiedzą chorych.


10. Intencje Mszy św.


11. W minionym tygodniu w naszej parafii zginęli tragicznie - Przemysław Knape i Paweł Tulej.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. A światłość wiekuista niechaj im świeci.


12. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego całego nowego tygodnia.

55 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page