top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia 09.02.2020 - VI niedziela w ciągu roku


1. Do końca ferii zimowych wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie o godz. 17.30. Po feriach wrócimy do godzinnej adoracji przed Mszą św.


2. We wtorek, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji.

Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych. W naszym kościele po Mszy Świętej o godz. 18.00 udzielimy sakramentu chorych. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.


3. W środę zapraszam serdecznie na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek na nabożeństwo i Mszę św. za zmarłych, za których modlimy się w Wypominkach rocznych. W gablocie i na stronie internetowej jest zamieszczona lista Wypominek rocznych z podziałem na poszczególne piątki roku.


4. W piątek, 14 lutego, obchodzimy święto św. Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Tego samego dnia tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż mimo tortur nie chciał wyrzec się Chrystusa. Wspominany jest jako m.in. patron zakochanych. Niech to będzie okazja także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość umacniała się i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

Na Mszę św. w piątek zapraszam szczególnie małżeństwa. Po Komunii Świętej będzie krótka modlitwa w ich intencji, a oni odnowią swoją małżeńską przysięgę.


5. Składkę z przyszłej niedzieli przeznaczymy na drobne inwestycję w parafii. Również w przyszłą niedzielę ks. Proboszcz, w miejscu kazania, złoży krótkie sprawozdanie duszpasterskie i finansowe.


6. Pragnę już dziś poinformować, że kolejne spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się 26 lutego, w Środę Popielcową, o godz. 19.15.

Informuję także, że w Wielkim Poście będziemy przeżywać wizytację biskupią. Termin i szczegóły zostaną podane po ustaleniu. Jednakże wiemy już, że wizytację przeprowadzi ks. abp Andrzej Dzięga. Będzie on chciał spędzić całą niedzielę z nami w Dobrzanach, a w tygodniu pragnie odprawić Mszę św. na każdej z naszych filii.


7. INTENCJE Mszy św. na nadchodzący tydzień.


8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb ŚP. TERESY WASIUK, kiedyś mieszkanki Dobrzan. R.i.P.


ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz

150 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page