top of page
  • ParafiaDobrzany

OGŁOSZENIA (12.05.2019)


Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza (12 maja). Gościmy kleryka chrystusowca z naszego zakonnego poznańskiego Seminarium. Alumn dzieli się świadectwem swojego życia i powołania. Zbierać też będziemy ofiary na potrzeby kształcenia naszych kleryków, przyszłych kapłanów i misjonarzy polonijnych.


Codziennie od poniedziałku do niedzieli włącznie, o godz. 17:30, przed Najświętszym Sakramentem, Nabożeństwo Majowe, czyli modlitwa zawierzenia spraw najważniejszych słowami Litanii Loretańskiej. Nabożeństwo majowe dla wszystkich dzieci i dla dzieci pierwszokomunijnych (obowiązkowe) w środę o godz. 17:00 przy kapliczce Maryi obok kościoła.


W poniedziałek (13 maja) pierwszy w tym roku Dzień Fatimski oraz wspomnienie MB Fatimskiej. Przeżyjmy wspólnie ten piękny i wyjątkowy dzień, w którym Maryja wyprasza dla naszych rodzin i całego Kościoła szczególne łaski. Maryja zachęcała w Fatimie, by tego dnia zwrócić swoje serce ku Niej i Niebu. O godz. 17:30 - różaniec pokutny, wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi nasze grzechy. O poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy wspólnoty Żywego Różańca i Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. O godz. 18:00 - Msza Święta z zawierzeniem naszych rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy Świętej PROCESJA FATIMSKA z figurą Niepokalanej oraz z relikwiami św. Jose. Prosimy wszystkich czcicieli Maryi o poniesienie dużego różańca oraz chorągwi.


Wszystkim kandydatom do Bierzmowania przypominamy: w najbliższy czwartek (16 maja) o godz. 17:15 spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania i ich świadków oraz rodziców. Po wieczornej Mszy sprzątanie i przygotowanie kościoła przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży przystępującej do Bierzmowania.


W najbliższy piątek (17 maja) o godz. 18:00 Msza Święta rozpoczynająca wizytację ks. abpa Andrzeja Dzięgi w naszej Parafii. Ks. Arcybiskup udzieli także Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży oraz dorosłym. Po Mszy zapraszamy nowo wybierzmowanych i ich bliskich na wspólne świętowanie na Plebanii, rodziców prosimy o przygotowanie ciast, owoców, sałatek etc. Pamiętajmy, że jest to piątek, zatem obowiązują nas postne potrawy.


Komunikat dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców: w środę (15 maja) o godz. 17:00 nabożeństwo majowe. i poświecenie różańców. 18 maja o godz. 10:00 - SPOWIEDŹ dzieci i rodziców. Dzieci przychodzą z książeczkami. O godz. 10:30 - PRÓBA GENERALNA z rodzicami. Proszę też rodziców o przybycie w czwartek na godz. 18:45 w celu przygotowania i sprzątania kościoła oraz terenu wokół. W najbliższą niedzielę (19 maja) na mszy Świętej o godz. 11:00 uroczystość I Komunii Świętej. Msza Święta z pierwszą rocznicą Komunii Świętej, w niedzielę, 26 maja, o godz. 11:00.


Serdecznie zapraszamy dzieci z naszej parafii do udziału w tegorocznej Górze Tabor Junior, która odbędzie się 15 czerwca w Brojcach Gryfickich. W programie wspólna modlitwa, ciekawe konkursy i zawody, mnóstwo zabawy, słodkości oraz atrakcji. Wyjazd w sobotę rano, 15 czerwca, powrót po południu. Koszt 25 złotych, zapisy w zakrystii.


Zapraszamy na tegoroczną Lednicę, pod hasłem „Wiesz, że cię kocham” czyli na ogólnopolskie spotkanie młodych na polach lednickich, 1 czerwca 2019 roku. W tym roku będziemy odkrywać siłę i moc sakramentów spowiedzi oraz eucharystii. WYJAZD: 1 czerwca o 5:00 rano, powrót w nocy z soboty na niedzielę. KOSZT: 80 zł. ZAPISY: w zakrystii, biurze parafialnym, u ks. Krzysztofa. Zachęcamy nie tylko młodzież, ale także dorosłych, całe rodziny.


Jadących na pielgrzymkę na Świętą Warmię i do Wilna w dniach 9 - 13 października 2019 roku, prosimy o wpłatę zaliczki: 300 zł. do końca maja.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na zamykane konfesjonały oraz balaski ołtarzowe. W kruchcie kościoła na stojaku znajdują się „cegiełki”. Można też dokonywać wpłat na konto parafialne. Wszystkich naszych ukochanych parafian oraz czcigodnych gości zawierzamy opiece św. Michała Archanioła, patrona naszej wspólnoty. Niech Zmartwychwstały błogosławi Wam i Waszym rodzinom.

33 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page