top of page
  • ParafiaDobrzany

OGŁOSZENIA 13.10.2019


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XXVIII niedzielę w ciągu roku

- 13 października 2019 -


1. Dzisiaj - w dniu wyborów - w naszych modlitwach pamiętajmy o Ojczyźnie, ale także skorzystajmy z naszego prawa i udajmy się do urn, aby oddać swój głos, bo tego wymaga miłość Ojczyzny.


2. Dziś w Polsce przeżywany jest także XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. W związku z tym po Mszach św. do puszek zbieramy ofiary na papieski fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia dla zdolnej a niezamożnej młodzieży.

Za tydzień z kolei niedziela inwestycyjny.


3. W poniedziałek na godz. 16:45 zapraszamy do kościoła dzieci na nabożeństwo różańcowe.

To zaproszenie jest skierowane także do dzieci przystępujących w przyszłym roku do Pierwszej Komunii św. Przygotowanie do tego wydarzenia będzie polegać w naszej parafii na regularnym uczestnictwie dzieci: a) w katechezie szkolnej, b) w nabożeństwach okresowych w poniedziałki o godz. 16:45 (oprócz pierwszych poniedziałków miesiąca) oraz c) w niedzielnych Mszach św., szczególnie w drugą niedzielę miesiąca o godz. 11:00.

Inne spotkania i katechezy będą ogłaszane w stosownym czasie.


4. Nasza parafia organizuje wyjazd do Szczecina na misyjne spotkanie dzieci, które odbędzie 26 października w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapisy w zakrystii i w Biurze parafialnym. Bliższych informacji udziela ks. Marcin.


5. Wszystkich zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Przypominamy, że różaniec codziennie o godz. 17:30, a od wtorku do piątku o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i półgodzinna adoracja w ciszy.

W środę po różańcu Nowenna do Nieustającej Pomocy, a w piątek przed różańcem Wypominki roczne.


6. Zachęcamy do zabierania i wrzucania później do skrzynki, wystawionej z tyłu kościoła, wypełnionych kar-tek na Wypominki na listopad.


7. Na tegoroczne czuwanie na Jasnej Górze w intencji Polonii, jej duszpasterzy i osób konsekrowanych, ale także w intencji rodzin przeżywających rozłąkę, wyjeżdżamy spod kościoła w najbliższy piątek, tj. 18 października o godz. 6:30. Bardzo prosimy o wpłatę 110 zł te osoby, które jeszcze tego nie uczyniły.


8. Informujemy, że już od ponad tygodnia trwają prace remontowe przy kościele w Odargowie. Jest to drugi etap remontu wieży. Rozpoczęcie prac było możliwe dzięki otrzymaniu dotacji w wysokości 130 000 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


9. W gablocie jest wywieszona informacja na temat obchodów Dnia Dziecka Utraconego, który będziemy przeżywać 15 października.


10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł. W „Gościu Nie-dzielnym” możemy przeczytać m.in. o aktualności myśli kard. Newmana, dzisiaj kanonizowanego w Rzymie.


11. Intencje Mszy św. na nadchodzący tydzień.


12. Wszystkim gościom, parafianom, jak również tym, którzy w tym tygodniu przeżywają dzień swoich imienin oraz inne osobiste uroczystości, życzymy Bożego błogosławieństwa.


ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz

136 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page