top of page
  • ParafiaDobrzany

OGŁOSZENIA (14.07.2019)


Przez cały lipiec, w naszym kościele parafialnym, przebywać będą relikwie włoskiego kapłana, zakonnika i stygmatyka - św. Ojca Pio. Święty o. Pio jest popularnym i skutecznym orędownikiem u Pana Boga. Tysiące wiernych na całym świecie, modli się wzywając wstawiennictwa tego świętego stygmatyka, doświadczając wielu łask i uzdrowienia.


W lipcowe wtorki o godz. 17:30 - nabożeństwo przez wstawiennictwo św. o. Pio, z odczytaniem intencji, które można napisać przy stoliku (z waszej lewej strony, przy portrecie św. Jana Pawła II) i następnie wrzucić do skrzynki. W intencjach tych, we wtorki, odprawimy także Eucharystię, wsparci orędownictwem św. o Pio, obecnego pośród nas w znaku relikwii.


W najbliższą sobotę (20 lipca), o godz. 21:00, zapraszamy do ogrodu za plebanią, na seans przepięknego filmu fab. „Ojciec Pio” w ramach letniego, chrześcijańskiego „Kina pod Chmurką”. Weźcie ze sobą kocyk, wieczory lipcowe bywają chłodne.


W lipcu, we wtorki i niedziele, o godz. 17:30 - nabożeństwo ku czci Przenajdroższej Krwi Chrystusa. Przed Najświętszym Sakramentem, słowami litanii, zawierzamy naszych bliskich, przyjaciół i wszystkich parafian, którzy z różnych powodów pogubili się duchowo i oddalili od Boga oraz Kościoła.
Gorąco zapraszamy młodzież oraz dorosłych na tegoroczną Warszawską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Będziemy wędrować w Grupie Czarnej, prowadzonej przez księży chrystusowców, w dniach 6 -14 sierpnia. Zapisy w zakrystii lub u ks. Proboszcza.W uroczystość Wniebowzięcia Matki Najświętszej (15 sierpnia) zapraszamy na odpustową, pieszą pielgrzymkę do Krzemienia. Wyruszamy o godz. 10:00 sprzed kościoła w Dobrzanach. Msza Święta odpustowa u Matki Bożej Krzemieńskiej o godz. 13:00. Po Mszy dalsze świętowanie w cieniu świątyni w Krzemieniu. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub w biurze parafialnym, co ułatwi nam przygotowanie materiałów i gadżetów pielgrzymkowych. Koszt – 10 zł.


W związku z naszą tegoroczną inwestycją montażu dwóch nowych zamykanych konfesjonałów, pokornie prosimy wszystkich naszych ukochanych parafian o wsparcie. Brakuje nam ok. 10 tysięcy złotych. W kruchcie kościoła znajdują się cegiełki, można też wpłacać na konto parafialne, tytułem: „Ofiara na konfesjonały”. Numer konta parafialnego znajdziecie na naszej stronie parafialnej: „www.parafiadobrzany.com”. Zmobilizujmy się kochani, pamiętając, że ofiara złożona na zacny i święty cel wyposażenia świątyni oraz kultu Bożego, niesie za sobą błogosławione owoce i Boże łaski. Wszystkim darczyńcom z serca dziękujemy i przypominamy, że regularnie odprawiane są za Was i Wasze rodziny - Msze Święte, z prośbą o błogosławieństwo dla tych, którzy wspierają materialnie Boże dzieło. Jeśli nam się uda, nowe konfesjonały zostaną zamontowane i poświęcone już 29 września, w dzień naszego parafialnego odpustu.


W lipcu i sierpniu: biuro parafialne od poniedziałku do piątku, po wieczornej Eucharystii. W okresie wakacyjnym nie ma odwiedzin chorych w pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

Wszystkich naszych ukochanych parafian oraz czcigodnych gości, wypoczywających w Dobrzanach i okolicznych miejscowościach, zawierzamy opiece św. Michała Archanioła, patrona naszej wspólnoty. Niech dobry Bóg błogosławi Wam i Waszym rodzinom.

17 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page