top of page
  • ParafiaDobrzany

OGŁOSZENIA (16.06.2019)


W najbliższy czwartek (20 czerwca) obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa. Msze Święte o godz. 9:00 oraz 11:00. Nie ma Mszy o godz. 18:00. Po Mszy Świętej o godz. 11:00 wyruszymy w uroczystej procesji z Najświętszym Sakramentem. Nabożeństwo Czerwcowe wraz z okolicznościowym kazaniem - przy czwartym ołtarzu w Parku Miejskim.


Prosimy o przygotowanie tradycyjnych ołtarzy na procesję: pierwszy ołtarz przy kościele - Jasnogórska Rodzina Różańcowa, drugi ołtarz przed Bankiem Spółdzielczym - Żywy Różaniec, trzeci ołtarz na schodach przed Urzędem Miasta i Gminy - Caritas, czwarty ołtarz w Parku Miejskim przy ul. Jana Pawła II - duszpasterstwo młodzieży pod wodzą ks. Krzysztofa oraz rodzice dzieci pierwszokomunijnych i wybierzmowanej młodzieży. Prosimy mieszkańców mieszkających przy poszczególnych ołtarzach o zaangażowanie i pomoc w przygotowanie poszczególnych ołtarzy, w zakupie pięknych kwiatów. Brzózki oraz tła ołtarzowe zostaną dostarczone na miejsce budowanych ołtarzy w środę. Wszystkie wyżej wymienione wspólnoty i parafian zainteresowanych organizacją ołtarzy i procesji eucharystycznej zapraszamy w środę na spotkanie o godz. 19:00 do kościoła.


Ochotniczą Straż Pożarną prosimy o przygotowanie baldachimu i niesienie sztandaru. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Płatki kwiatów prosimy o złożenie w kruchcie kościoła. W czasie procesji płatki do koszyczków będą dosypywać wyznaczone osoby. Próba procesji dla dzieci pierwszokomunijnych we wtorek po wieczornej Mszy Świętej. O poniesienie dwóch chorągwi prosimy mężczyzn z męskiej grupy Żywego Różańca oraz panie z Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej oraz Żywego Różańca.


Codziennie od poniedziałku do niedzieli włącznie, o godz. 17:30, przed Najświętszym Sakramentem, Nabożeństwo Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.


W najbliższą środę (19 czerwca) o godz. 8:00 – dziękczynna Msza Święta wieńcząca koniec roku szkolnego, na którą zapraszamy serdecznie: dyrekcję, nauczycieli, ale nade wszystko uczniów: dzieci i młodzież, kończących rok szkolny.


Parafialny Zespół Caritas informuje, że dnia 17 czerwca, w godz. 10:00 – 16:00, będzie wydawana żywność dla osób posiadających skierowanie z Urzędu. Za tydzień w niedzielę (23 czerwca) CARITAS zbierać będzie pieniądze na wsparcie kolonii dla dzieci i młodzieży.


Za tydzień w niedzielę (23 czerwca) na Mszy Świętej o godz. 11:00, powitamy w naszej wspólnocie ks. Michała Armatysa SChr, który decyzją władz zakonnych, rozpoczyna posługę kapłańską w naszej Parafii. Na zakończenie Eucharystii ks. Michał udzieli nam błogosławieństwa prymicyjnego. To błogosławieństwo prymicyjne ma szczególną wartość, z którą związana jest łaska odpustu zupełnego. Nowo wyświecony kapłan w sposób nadzwyczajny napełniony jest Duchem Świętym. Z wdzięcznością otoczmy księdza Michała neoprezbitera naszą modlitwą.


Zbliżamy się do kolejnej Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Hasło tegorocznej wędrówki brzmi "Duch daje życie". Na pielgrzymim szlaku nie może zabraknąć grupy cudownych ludzi z Dobrzan i okolic. Idziemy w Grupie Czarnej, prowadzonej przez księży chrystusowców, w dniach 6-14 sierpnia. Zapisy w zakrystii lub u ks. Proboszcza.

Trwa pilna zbiórka na leczenie naszej parafianki - pani Małgorzaty Sobek z Odargowa. Pani Małgorzata walczy z trudnym przeciwnikiem - glejakiem. 123 400 zł to kwota, którą trzeba zebrać na immunoterapię, która określona została jako "jedyna i ostatnia szansa w walce z wielopostaciowym glejakiem mózgu IV stopnia". Na naszej stronie parafialnej: www.parafiadobrzany.com znajdziecie informacje oraz link do zrzutki, gdzie można wpłacić pieniądze.


Wszystkich naszych ukochanych parafian, czcigodnych gości, zawierzamy opiece św. Michała Archanioła, patrona naszej wspólnoty. Niech dobry Bóg błogosławi Wam i Waszym rodzinom.

44 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page