top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia 17.11.2019


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XXXIII niedzielę w ciągu roku

- 17 listopada 2019 -


1. Bardzo serdecznie dziękuję za obecność i za zorganizowanie w ubiegły poniedziałek uroczystości patriotycznych. To podziękowanie kieruję przede wszystkim do chóru Apasjonata, pracowników Urzędu Gminy oraz wszystkim, którzy wzięli w tych uroczystościach udział.


2. Nabożeństwo wypominkowe z Koronką do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 17:30, a w niedzielę Różaniec z Wypominkami na cmentarzu o godz. 15:00.


3. W poniedziałek na godz. 16:45 zapraszamy tradycyjnie już dzieci na nabożeństwo do kościoła za bliskich zmarłych i również na tę godzinę zapraszam do salki przy plebanii Rodziców dzieci Pierwszokomunijnych.


4. W środę, 20 listopada, na godz. 19:00 zapraszam do salki przy plebanii Radę Parafialną, aby zainaugurować nasze prace.


5. Z kolei w piątek, 22 listopada, o godz. 19:00 będzie czwarte spotkanie młodzieżowego duszpasterstwa Gargano, również w salce.


6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to tytularne święto naszego zgromadzenia zakonnego – Towarzystwa Chrystusowego, ale także jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego.

Również w przyszłą niedzielę organizujemy wyjazd do kina w Ińsku na film pt.: „Nieplanowane”, który to film wywołał duży protest w środowiskach aborcyjnych na świecie. Cena biletu do kina to 14 zł, a godzina seansu to 13:30. Film jest przeznaczony dla widzów od 15 lat. Bardzo prosimy chętnych, aby zgłaszać się do najbliższej środy, bo trzeba potwierdzić rezerwację oraz zorganizować transport w zależności od ilości osób. Warto obej-rzeć ten film, gdyż opowiada on o najbardziej kontrowersyjnym i polaryzującym społeczeństwo temacie naszych czasów i pokazuje kulisy branży aborcyjnej w USA. Film ten pokazuje dramatyczną przemianę kobiety, która od wewnątrz tworzyła klinikę aborcyjną i była współodpowiedzialna za przeprowadzenie przeszło 22000 aborcji.


7. Co roku uroczyście kończymy rok kalendarzowy. Tym razem chcemy też podziękować za kończący się rok liturgiczny. Serdecznie więc już dziś zapraszamy wszystkich do naszego kościoła na piątek, 29 listopada, na godz. 19:00 na adorację Najświętszego Sakramentu, połączoną z muzycznym uwielbieniem, które poprowadzi nasz zespół Mika’el.


8. Z kolei wszystkich członków LSO - również z naszych filii - zapraszamy na wspólny wyjazd andrzejkowy do Szczecina w sobotę 30 listopada. Chcemy zwiedzić historyczne bunkry miejskie, najpiękniejsze zabytki i kościoły, a wszystko zakończyć Mszą Świętą i ogniskiem w Zdrojach. Zapisy do najbliższej niedzieli.


9. Intencje Mszy św. na nadchodzący tydzień.


10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest tradycyjnie „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, w którym możemy m.in. przeczytać wywiad z Abby Johnson, która pracowała w klinice aborcyjnej i na podstawie jej doświadczeń zrealizowano film „Nieplanowane”.


11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Ryszard Lisiński oraz śp. Katarzyna Kiłoczko.


12. Wszystkim życzymy obfitości Bożych darów w rozpoczętym nowym tygodniu. Niech Pan nam błogosławi.


ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz

155 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page