top of page
  • ParafiaDobrzany

OGŁOSZENIA (19.05.2019)


Codziennie od poniedziałku do niedzieli włącznie, o godz. 17:30, przed Najświętszym Sakramentem, Nabożeństwo Majowe, czyli modlitwa zawierzenia spraw najważniejszych słowami Litanii Loretańskiej.


Msza Święta z pierwszą rocznicą Komunii Świętej, za tydzień w niedzielę - 26 maja o godz. 11:00.


Z poniedziałku na wtorek (27/28 maja) nasza Parafia włączy się w „modlitewną sztafetę” Adoracji 24h w intencji naszej ukochanej młodzieży oraz o powołania kapłańskie i zakonne. Akcja „Adoracja i post o powołania 24h” to inicjatywa, którą podjęły parafie archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, na prośbę naszego pasterza ks. abpa Andrzeja Dzięgi. Modlitwa polega na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu, połączonej z postem w dowolnej formie, w intencji młodych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z rodzin naszej archidiecezji. Modlitwa w dobrzańskiej parafii trwać będzie nieprzerwalnie - 24 godziny, przed Najświętszym Sakramentem w naszej kaplicy zakonnej na Plebanii. Całodobową Adorację rozpoczniemy w poniedziałek (27 maja) wieczorem, o godz. 18:00, zakończymy we wtorek (28 maja) o godz. 18:00. Wszystkich chętnych i zatroskanych o przyszłość Kościoła i młodzieży, zachęcamy do modlitwy i postu. Prosimy też o zapisywanie się na listę i konkretne godziny – w zakrystii lub Biurze Parafialnym.


Serdecznie zapraszamy dzieci z naszej parafii do udziału w tegorocznej Górze Tabor Junior, która odbędzie się 15 czerwca w Brojcach Gryfickich. W programie wspólna modlitwa, ciekawe konkursy i zawody, mnóstwo zabawy, słodkości oraz atrakcji. Wyjazd w sobotę rano, 15 czerwca, powrót po południu. Koszt 25 złotych, zapisy w zakrystii.


Zapraszamy na tegoroczną Lednicę, pod hasłem „Wiesz, że cię kocham” czyli na ogólnopolskie spotkanie młodych na polach lednickich, 1 czerwca 2019 roku. W tym roku będziemy odkrywać siłę i moc sakramentów spowiedzi oraz eucharystii. WYJAZD: 1 czerwca o 5:00 rano, powrót w nocy z soboty na niedzielę. KOSZT: 80 zł. ZAPISY: w zakrystii, biurze parafialnym, u ks. Krzysztofa. Zachęcamy nie tylko młodzież, ale także dorosłych, całe rodziny.


Jadących na pielgrzymkę na Świętą Warmię i do Wilna w dniach 9 - 13 października 2019 roku, prosimy o wpłatę zaliczki: 300 zł. do końca maja.


Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na zamykane konfesjonały oraz balaski ołtarzowe. W kruchcie kościoła na stojaku znajdują się „cegiełki”. Można też dokonywać wpłat na konto parafialne. Wszystkich naszych ukochanych parafian oraz czcigodnych gości zawierzamy opiece św. Michała Archanioła, patrona naszej wspólnoty. Niech Zmartwychwstały błogosławi Wam i Waszym rodzinom.32 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page