• ParafiaDobrzany

Ogłoszenia 20.10.2019


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XXIX niedzielę w ciągu roku

Niedzielę Misyjną

- 20 października 2019 -


1. Dzisiaj niedziela inwestycyjna. Natomiast w ubiegłą niedzielę - w dniu papieskim - na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy 1087 zł.


2. Bardzo gorąco dziękuję wszystkim pielgrzymom z naszej parafii za trud pielgrzymowania na Jasną Górę, za całonocne czuwanie z piątku na sobotę i za modlitwy w intencji polskich emigrantów, ich duszpasterzy, ale też w intencji nowych powołań i w intencji rodzin doświadczonych rozłąką emigracyjną. Będziemy chcieli w przyszłości - prawdopodobnie od Adwentu - zorganizować w naszej parafii regularną comiesięczną modlitwę ze Mszą św. właśnie w tych w intencjach.


3. Z racji Dnia Edukacji Narodowej, który przeżywaliśmy 14 października, bardzo serdecznie zapraszam wszystkich nauczycieli i pracowników naszej szkoły na jutro, tj. 21 października na Mszę św. na godz. 18:00. A po Mszy św. zapraszam na plebanię na spotkanie przy symbolicznej kawie.


4. Również na jutro, na poniedziałek, na 16:45 zapraszamy do kościoła wszystkie dzieci - szczególnie 3, 4 i 5 - na nabożeństwo różańcowe.


5. Przypominamy także, że nasza parafia organizuje jednodniowy wyjazd 26 października (tj. w najbliższą sobotę) na Misyjne spotkanie dzieci, który odbędzie się w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. W programie między innymi przedstawienie misyjne, wizyta interesujących osób, śpiew i taniec, Msza św. i słodki poczęstunek. Wyjazd sprzed naszego kościoła o godz. 8.30, powrót około 15.00. Zapisy w zakrystii, biurze parafialnym i u ks. Marcina. Koszt wyjazdu to 10 zł.


6. Ks. Michał zaprasza młodzież na spotkanie duszpasterstwa młodzieżowego „Gargano” na najbliższy piątek, tj. 25 października na godz. 19:00 do salki przy plebani.


7. Proszę o wrzucanie do skrzynki przy wyjściu z kościoła kartek z Wypominkami na listopad. W intencji tych zmarłych będziemy się modlić codziennie przez cały listopad.


8. W gablocie jest wywieszona informacja na temat spotkania w Szczecinie formacyjnego Zelatorów Żywego Różańca.


10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Miłujcie się” w cenie 5 zł. W „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać m.in. o tym jak ks. Jerzy Popiełuszko przeszkadzał złu za życia i jak jeszcze bardziej przeszkadza po śmierci. W „Niedzieli” z kolei jest ciekawy artykuł pt.: „Lekarstwo na zdziczenie”, mówiący o inicjatywie wielu katolików czytania Pisma św., jak również artykuł: „Jak Prymas Wyszyński papieża wybierał”.


11. Intencje Mszy św. na nadchodzący tydzień.


12. Niech wszystkim nam Bóg, za wstawiennictwem św. Michała Archanioła, hojnie błogosławi.


ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz


0 wyświetlenia
Logo_Archidiecezji1.png
ADRES

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. św. Michała Archanioła


ul. Staszica 56

73 - 130 Dobrzany

parafiadobrzany@gmail.com

tel. parafia: +48 91 562 00 57

Logo Towarzystwo Chrystusowe - kolor.jpg

Konto parafialne:

34 9375 0002 8400 0781 2000 0010

Bank Spółdzielczy w Goleniowie

  • Grey Facebook Icon

© PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA  W DOBRZANACH