top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia 20.10.2019


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XXIX niedzielę w ciągu roku

Niedzielę Misyjną

- 20 października 2019 -


1. Dzisiaj niedziela inwestycyjna. Natomiast w ubiegłą niedzielę - w dniu papieskim - na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy 1087 zł.


2. Bardzo gorąco dziękuję wszystkim pielgrzymom z naszej parafii za trud pielgrzymowania na Jasną Górę, za całonocne czuwanie z piątku na sobotę i za modlitwy w intencji polskich emigrantów, ich duszpasterzy, ale też w intencji nowych powołań i w intencji rodzin doświadczonych rozłąką emigracyjną. Będziemy chcieli w przyszłości - prawdopodobnie od Adwentu - zorganizować w naszej parafii regularną comiesięczną modlitwę ze Mszą św. właśnie w tych w intencjach.


3. Z racji Dnia Edukacji Narodowej, który przeżywaliśmy 14 października, bardzo serdecznie zapraszam wszystkich nauczycieli i pracowników naszej szkoły na jutro, tj. 21 października na Mszę św. na godz. 18:00. A po Mszy św. zapraszam na plebanię na spotkanie przy symbolicznej kawie.


4. Również na jutro, na poniedziałek, na 16:45 zapraszamy do kościoła wszystkie dzieci - szczególnie 3, 4 i 5 - na nabożeństwo różańcowe.


5. Przypominamy także, że nasza parafia organizuje jednodniowy wyjazd 26 października (tj. w najbliższą sobotę) na Misyjne spotkanie dzieci, który odbędzie się w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. W programie między innymi przedstawienie misyjne, wizyta interesujących osób, śpiew i taniec, Msza św. i słodki poczęstunek. Wyjazd sprzed naszego kościoła o godz. 8.30, powrót około 15.00. Zapisy w zakrystii, biurze parafialnym i u ks. Marcina. Koszt wyjazdu to 10 zł.


6. Ks. Michał zaprasza młodzież na spotkanie duszpasterstwa młodzieżowego „Gargano” na najbliższy piątek, tj. 25 października na godz. 19:00 do salki przy plebani.


7. Proszę o wrzucanie do skrzynki przy wyjściu z kościoła kartek z Wypominkami na listopad. W intencji tych zmarłych będziemy się modlić codziennie przez cały listopad.


8. W gablocie jest wywieszona informacja na temat spotkania w Szczecinie formacyjnego Zelatorów Żywego Różańca.


10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Miłujcie się” w cenie 5 zł. W „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać m.in. o tym jak ks. Jerzy Popiełuszko przeszkadzał złu za życia i jak jeszcze bardziej przeszkadza po śmierci. W „Niedzieli” z kolei jest ciekawy artykuł pt.: „Lekarstwo na zdziczenie”, mówiący o inicjatywie wielu katolików czytania Pisma św., jak również artykuł: „Jak Prymas Wyszyński papieża wybierał”.


11. Intencje Mszy św. na nadchodzący tydzień.


12. Niech wszystkim nam Bóg, za wstawiennictwem św. Michała Archanioła, hojnie błogosławi.


ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz


111 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page