top of page
  • ParafiaDobrzany

OGŁOSZENIA (21.07.2019)


W lipcowe wtorki o godz. 17:30 - nabożeństwo przez wstawiennictwo św. o. Pio, z odczytaniem intencji, które można napisać przy stoliku (przy portrecie św. Jana Pawła II) i następnie wrzucić do skrzynki. W intencjach tych, we wtorki, odprawimy także Eucharystię, wsparci orędownictwem św. o Pio, obecnego pośród nas w znaku relikwii.W najbliższy poniedziałek: liturgiczne święto św. Marii. Magdaleny, we wtorek: święto św. Brygidy - zakonnicy, patronki Europy, w czwartek: święto św. Jakuba Apostoła, w piątek: wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Maryi.


W lipcu, we wtorki i niedziele, o godz. 17:30 - nabożeństwo ku czci Przenajdroższej Krwi Chrystusa, przed Najświętszym Sakramentem, w czasie którego modlimy się za naszych bliskich, przyjaciół, wszystkich parafian, którzy z różnych powodów pogubili się duchowo i oddalili od Boga oraz Kościoła.


Serdecznie zapraszamy na tegoroczną Warszawską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Będziemy wędrować w Grupie Czarnej, prowadzonej przez księży chrystusowców, w dniach 6 -14 sierpnia. Zapisy w zakrystii lub u ks. Proboszcza. Koszt pielgrzymki: 150 zł. Spotkanie organizacyjne (obowiązkowe) dla wszystkich, którzy się zapisali: we wtorek (23 lipca) po wieczornej Mszy Świętej, na plebanii (ok. godz. 19:00).


W uroczystość Wniebowzięcia Matki Najświętszej (15 sierpnia) zapraszamy na odpustową, pieszą pielgrzymkę do Krzemienia. Wyruszamy o godz. 10:00 sprzed kościoła w Dobrzanach. Msza Święta odpustowa u Matki Bożej Krzemieńskiej o godz. 13:00. Po Mszy dalsze świętowanie w cieniu świątyni w Krzemieniu. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub w biurze parafialnym, co ułatwi nam przygotowanie materiałów i gadżetów pielgrzymkowych. Koszt – 10 zł.


W związku z naszą tegoroczną inwestycją montażu dwóch nowych zamykanych konfesjonałów, pokornie prosimy wszystkich naszych ukochanych parafian o wsparcie. W kruchcie kościoła znajdują się cegiełki, można też wpłacać na konto parafialne, tytułem: „Ofiara na konfesjonały”. Numer konta parafialnego znajdziecie na naszej stronie parafialnej: „www.parafiadobrzany.com”. Zmobilizujmy się kochani, pamiętając, że ofiara złożona na zacny i święty cel wyposażenia świątyni oraz kultu Bożego, niesie za sobą błogosławione owoce i Boże łaski. Wszystkim darczyńcom z serca dziękujemy i przypominamy, że regularnie odprawiane są za Was i Wasze rodziny - Msze Święte, z prośbą o błogosławieństwo dla tych, którzy wspierają materialnie Boże dzieło.


W lipcu i sierpniu: biuro parafialne od poniedziałku do piątku, po wieczornej Eucharystii. W okresie wakacyjnym nie ma odwiedzin chorych w pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

Wszystkich naszych ukochanych parafian oraz czcigodnych gości, wypoczywających w Dobrzanach i okolicznych miejscowościach, zawierzamy opiece św. Michała Archanioła, patrona naszej wspólnoty. Niech dobry Bóg błogosławi Wam i Waszym rodzinom.

22 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page