top of page
  • ParafiaDobrzany

OGŁOSZENIA 22.09.2019OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XXV niedzielę w ciągu roku

- 22 września 2019 -


1. Za tydzień w uroczystość Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela będziemy przeżywać nasz odpust parafialny. Sumę odpustową z procesją eucharystyczną o godz. 11:00 poprowadzi ks. dr Andrzej Łysy SChr. O godz. 10:30 zaśpiewamy Godzinki ku czci św. Michała Archanioła. Po Mszy natomiast zapraszam wszystkich na plac za plebanią na poczęstunek i konkurs z nagrodami, przygotowany przez Caritas.

Chcemy zorganizować również bieg św. Michała. Długość trasy ok. 5 km. Wszystkich chętnych do wzięcia w nim udziału zapraszamy i prosimy o zapisy u p. Grzegorza Ulewicza. Póki co, frekwencja jest bardzo słaba.

Prosimy także Panie o przygotowanie ciast, które można przynosić na plebanię w sobotę i w niedzielę rano.


2. Święto Patrona parafii to nie tylko wydarzenie zewnętrzne, ale przede wszystkim możliwość otrzymania odpustu, czyli darowania kar za popełnione grzechy. Odpust ten można zyskać pod następującymi warunkami: a) obecność w tym dniu na Mszy św. w naszym kościele, b) stan łaski uświęcającej, c) wyzbycie się przywiązania do grzechu i d) modlitwę w intencjach wyznaczonych przez papieża Franciszka. Odpust można ofiarować za siebie lub za jedną zmarłą osobę.

Możliwość spowiedzi przez wszystkie dni od godz. 17:30. W czwartek i w piątek o godz. 17:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, zakończona nabożeństwem. W sobotę natomiast wystawienie po Mszy św. i od 19:00 Wieczór chwały.


3. Został ostatni tydzień zapisów dzieci do Pierwszej Komunii i młodzieży do Bierzmowania.


4. Ogłaszam nabór kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zaproszenie skierowane jest przede wszystkim do chłopców klasy III. Chcemy, aby po swojej Pierwszej Komunii mogli być włączeni w grono ministrantów. Zgłoszenia proszę kierować do ks. Michała.


5. Ponawiam informację również o naborze do naszego zespołu muzycznego Mika’el. Próba zespołu w każdą środę o godz. 19:15.


6. Kto nie wpłacił jeszcze całej sumy na pielgrzymkę do Wilna, proszę o jak najszybsze uregulowanie zaległości.


7. Trwają zapisy na wyjazd na 34. noc czuwania na Jasnej Górze w intencji polskich emigrantów, ich duszpasterzy, ale także w intencji rodzin, które doświadczają rozłąki z bliskimi. Czuwanie to planowane jest z 18 na 19 października.


8. W gablocie jest informacja dla Caritas o pielgrzymce do sanktuarium Miłosierdzia w Myśliborzu.


9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej - „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”. Egzemplarz w cenie 5 zł.


10. Intencje Mszy św. na nadchodzący tydzień.


11. W minionym tygodniu do wieczności odszedł Józef Szubert z Bytowa.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. A światłość wiekuista niechaj mu świeci.


12. Niech Pan za przyczyną św. Michała Archanioła wszystkich błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami.


ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz


95 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page