top of page
  • ParafiaDobrzany

OGŁOSZENIA (23.06.2019)

Zaktualizowano: 24 cze 2019Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej - ks. Michała Armatysa SChr, który decyzją władz zakonnych, rozpoczyna posługę kapłańską w dobrzańskiej parafii. Na zakończenie Eucharystii o godz. 11:00, ks. Michał udzieli nam błogosławieństwa prymicyjnego. To błogosławieństwo prymicyjne ma szczególną wartość, z którą związana jest łaska odpustu zupełnego. Z wdzięcznością otoczmy księdza Michała neoprezbitera naszą modlitwą.


Codziennie od poniedziałku do niedzieli włącznie, o godz. 17:30, przed Najświętszym Sakramentem, Nabożeństwo Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Nasza parafialna Szkoła Duchowości Katolickiej zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu "WIECZORY TEOLOGICZNE". W czwartek (27 czerwca) w Barze Arkada - wieczór z Edith Stein. Pochylając się nad jej życiem i dziełami, zgłębiać będziemy temat kobiecego geniuszu. Wstęp wolny i tylko dla pań. Program spotkania: 19:00 - przywitanie i zawiązanie wspólnoty, 19:15 - Geniusz kobiecy w ujęciu św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edith Stein) - konferencja (ks. Rafał J. Sorkowicz SChr), 19:45 – dyskusja. Zapraszamy nasze parafianki, wszystkie kobiety, które nie boją się myśleć, nieustępliwie szukają Prawdy (jak Edith Stein) i które pragną pogłębić swoją wiarę i wiedzę. Na miejscu będzie można zakupić sobie coś do picia. Szkoła Duchowości Katolickiej serwuje lampkę dobrego, delikatnego wina oraz przekąski.


We wtorek (25 czerwca) zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą o godz. 18:00 do wspólnego świętowania pięknego jubileuszu 50 rocznicy złożenia ślubów zakonnych przez s. Cecylię, sercankę, pochodzącą z naszej parafii.


W najbliższy piątek (28 czerwca), w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, zapraszamy na kolejną Noc Nikodema, czyli adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Adoracja z możliwością spowiedzi czy duchowej rozmowy z kapłanem w godz. od 19:00 do 22:00.


Za tydzień w niedzielę (30 czerwca) na Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy modlić się w intencji ks. Krzysztofa Grabowskiego SChr, dziękując Bogu za dwa lata jego ofiarnej służby kapłańskiej w naszej parafii. Decyzją przełożonych wyższych, ks. Krzysztof kończy posługę w Dobrzanach i zostaje mu powierzona misja na innej placówce duszpasterskiej. Otoczmy ks. Krzysztofa serdeczną modlitwą.


Parafialny Zespół Caritas zbiera dziś pieniądze na wsparcie kolonii dla dzieci i młodzieży. Dziękujemy za wrażliwość serca i złożone ofiary.


Zbliżamy się do kolejnej Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Hasło tegorocznej wędrówki brzmi "Duch daje życie". Na pielgrzymim szlaku nie może zabraknąć grupy cudownych ludzi z Dobrzan i okolic. Idziemy w Grupie Czarnej, prowadzonej przez księży chrystusowców, w dniach 6-14 sierpnia. Zapisy w zakrystii lub u ks. Proboszcza.


Zapraszamy do wzięcia udziału w reaktywowanej – pieszej pielgrzymce odpustowej do Krzemienia, 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Matki Najświętszej. Wyruszamy o godz. 10:00 sprzed kościoła w Dobrzanach. Msza Święta odpustowa u Matki Bożej Krzemieńskiej o godz. 13:00. Po Mszy dalsze świętowanie w cieniu świątyni w Krzemieniu. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub w biurze parafialnym, co ułatwi nam przygotowanie materiałów i gadżetów pielgrzymkowych. Koszt – 10 zł.


Trwa pilna zbiórka na leczenie naszej parafianki - pani Małgorzaty Sobek z Odargowa. Pani Małgorzata walczy z trudnym przeciwnikiem - glejakiem. 123 400 zł to kwota, którą trzeba zebrać na immunoterapię, która określona została jako "jedyna i ostatnia szansa w walce z wielopostaciowym glejakiem mózgu IV stopnia". Na naszej stronie parafialnej: www.parafiadobrzany.com znajdziecie informacje oraz link do zrzutki, gdzie można wpłacić pieniądze.


Wszystkich naszych ukochanych parafian, czcigodnych gości, zawierzamy opiece św. Michała Archanioła, patrona naszej wspólnoty. Niech dobry Bóg błogosławi Wam i Waszym rodzinom.


Oświadczenie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie aktów nienawiści wobec katolików w Polsce:


Gdy w lipcu 2016 r. zamordowano w Normandii księdza Jacques’a Hamela podczas sprawowania Mszy św. wydawało się nam, że w Polsce takie rzeczy nie mogą się zdarzyć, przede wszystkim dlatego, że wciąż żywa jest w naszym narodzie pamięć o ks. Jerzym Popiełuszce, Stefanie Niedzielaku, Stanisławie Suchowolcu, Sylwestrze Zychu i tylu innych duchownych – ofiarach komunistycznego reżimu. Gdy w Bretanii próbowano usunąć krzyż z pomnika św. Jana Pawła II, wydawało się nam, że takie akty wandalizmu są nie do pomyślenia w kraju tak silnie jak nasz związanym z chrześcijaństwem. Gdy pokazano mi zdjęcie z Brukseli, na którym widniał wizerunek Serca Jezusowego i Serca Maryi zawieszone na drzwiach toalety, pomyślałem sobie: „Na szczęście to barbarzyństwo jeszcze do nas nie dotarło”.


Niestety, w ostatnich tygodniach, miało miejsce wiele zdarzeń poddających w wątpliwość moją wcześniejszą konstatację. Myślę po pierwsze o profanacji jasnogórskiego wizerunku Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Matka Boża z naszej narodowej relikwii nosi już na swej twarzy trwałe ślady historycznej profanacji dokonanej przez husytów podczas napadu na klasztor w 1430 r. Obraz został wówczas wiernie odtworzony z inicjatywy Władysława Jagiełły i od tamtego czasu nie zadawano jej w naszym narodzie głębszych ran, nawet symbolicznych. Myślę także o profanacjach i aktach bluźnierstwa do jakich dochodzi podczas tzw. marszów środowisk gejów, lesbijek, biseksualistów i transseksualistów. Oficjalnie powodem organizacji takich marszów jest troska o większą tolerancję w społeczeństwie, tymczasem stają się one miejscem obscenicznych prezentacji oraz sposobnością do okazywania pogardy wobec chrześcijaństwa, w tym także do parodiowania liturgii eucharystii, oraz do nawoływania do nienawiści w stosunku do Kościoła i osób duchownych. Męczeństwo Chrystusa było potrzebne, aby dokonało się nasze zbawienie, a jednak Jezus mówi: biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany (Mk 14,21). Świadomi tego, modlimy się w szczególny sposób za nieprzyjaciół Kościoła.


Dzisiejszy sposób kwestionowania autorytetu Kościoła nie ma charakteru intelektualnego, lecz ideologiczny. W procesie wytoczonym Kościołowi próbuje się dowieść, że nie ma w nim ludzi prawych, a wiara jest jedynie hipokryzją. Dąży się do zdyskredytowania Boga i obrzydzenia całego Kościoła. Dzisiaj – pisze Benedykt XVI, papież – emeryt – oskarżenie wymierzone w Boga jest nade wszystko przedstawianiem Jego Kościoła jako całkowicie złego i w ten sposób odwodzeniem nas od niego. [Stoi za tym oszukańcza logika], na którą zbyt łatwo dajemy się nabrać. Nie, nawet dzisiaj Kościół nie składa się tylko z Judaszów. Kościół Boży istnieje także dzisiaj i dzisiaj jest on właśnie narzędziem, dzięki któremu Bóg nas zbawia. Grzech i zło są w Kościele, ale jest w nim także niezliczona rzesza świadków wiernych, pokornych, składających codziennie ciche świadectwo swojej miłości do Pana Jezusa. Wystarczy się nieco rozejrzeć, odkładając na bok uprzedzenia.


Próba zohydzenia chrześcijaństwa i Kościoła – tak nierozerwalnie związanego w dziejach z Polską i polskością – ma na celu nie tylko osłabienie jego pozycji w społeczeństwie, ale także osłabienie ducha narodu. Bez Chrystusa – mówił św. Jan Paweł II – nie można zrozumieć dziejów Polski […]. Jeślibyśmy odrzucili ten klucz do zrozumienia naszego narodu […] nie rozumielibyśmy samych siebie”.


W tradycji chrześcijańskiej sprofanowanym miejscom lub przedmiotom trzeba przywrócić pierwotny charakter sakralny. Dzieje się to poprzez specjalny obrzęd pokutny. Dlatego chciałbym poinformować, że księża biskupi wzywają do publicznego przebłagania Boga za popełnione świętokradztwa. Prosimy, aby po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w niedzielę 23 czerwca br., we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej odśpiewać suplikację „Święty Boże, Święty Mocny”.


Polecajmy Bogu naszą Ojczyznę, Kościół w Polsce i wszystkich Polaków. Zabiegajmy o to, abyśmy nie dali się podzielić i pamiętajmy, że walka nie może być silniejsza od solidarności (św. Jan Paweł II)

31 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page