top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia 24.11.2019


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

- 24 listopada 2019 -


1. Dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która jest ostatnią niedzielą w roku liturgicznym. Za tydzień rozpoczniemy już Adwent. Dzisiejsza uroczystość jest świętem tytularnym Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej oraz Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla.

Wyjazd na film „Nieplanowane” do kina w Ińsku dzisiaj o godz. 12:50 spod kościoła w Dobrzanach.


2. W nadchodzącym tygodniu ostatnie nabożeństwa wypominkowe z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 17:30. Zapraszamy dzieci na poniedziałek, na godz. 16:45 również na ostatnie nabożeństwo za zmarłych.


3. Zapraszamy wszystkich do naszego kościoła na piątek, 29 listopada, na godz. 19:00 na adorację Najświętszego Sakramentu, połączoną z muzycznym uwielbieniem, które poprowadzi nasz zespół Mika’el.


4. W sobotę z kolei będzie wyjazd andrzejkowy LSO do Szczecina.


5. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świece na stół wigilijny, które będzie rozprowadzał w kruchcie kościoła nasz Caritas. Cena za świecę małą to 6 zł, a za dużą 15 zł. Wraz ze świecami będzie można pobrać torbę charytatywną, którą wypełniamy artykułami spożywczymi lub chemicznymi i oddajemy do naszego Caritasu, który z kolei rozda je najbardziej potrzebującym. Bardzo gorąco zachęcam do tego czynu miłosierdzia.


6. Zapraszamy młodzież z naszej parafii na sześciodniowy wyjazd w góry na narty do Bukowiny Tatrzańskiej podczas ferii zimowych. Planowany termin to 17-22 lutego. Koszt wyjazdu to 600 zł - w to wliczony jest przejazd, nocleg, wyżywienie i ubezpieczenie - plus należy doliczyć koszt wypożyczenia sprzętu narciarskiego i cenę karnetu. Ci, którzy chcieliby nauczyć się jeździć, jest także możliwość wykupienia lekcji z instruktorem narciarskim. Bliższych informacji udziela ks. Michał.


7. Ogłaszam także nabór na wyjazd na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego w przyszłym roku. Będzie to pięciodniowa pielgrzymka w terminie 4-8 czerwca, zatytułowana „Śladami Prymasa Tysiąclecia”. Oprócz Mszy beatyfikacyjnej w Warszawie, chcemy zwiedzić miejsca związane z Prymasem Wyszyńskim, jak np. Rywałd Królewski i Stoczek Warmiński, czyli miejsca internowania, Zuzelę - miejsce rodzinne, katedrę warszawską - miejsce grobu. Oprócz tych miejsc odwiedzimy także m.in. kościół z cudem eucharystycznym w Sokółce, Białystok (miejsca związane z bł. ks. Michałem Sopoćko), Niepokalanów, Świnice Warckie (miejsce chrztu św. Faustyny) i wiele innych pięknych miejsc. Szczegółowy plan znajduje się w gablocie. Koszt pielgrzymki to 1290 zł. Przy zapisie pobieramy wpisowe w wysokości 200 zł. Proszę o zgłaszanie się do końca grudnia.


8. W minionym tygodniu założono wieżę przy kościele w Odargowie i po prawie 11 latach zabrzmiał na nowo dzwon. Rozebrano również drewniane rusztowanie i wieża odzyskała swój poprzedni - a nawet piękniejszy, bo odnowiony - blask i wygląd. Bogu niech będą dzięki za bezpieczne zakończenie tych prac, a wszystkim robotnikom za fachowość i wykonane bardzo trudne prace.

Równocześnie informuję, że jest możliwość zakupu drewna z rusztowania. Zainteresowanych odsyłam do Pani Sołtys z Odargowa.


9. Dziękujemy również ofiarodawcy i wykonawcy postumentu pod figurkę Matki Boskiej Fatimskiej w naszym kościele.


10. Intencje Mszy św. na nadchodzący tydzień.


11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest tradycyjnie „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.


12. W poniedziałek o godz. 13:00 będzie pogrzeb śp. Ryszarda Lisińskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.


13. Wszystkim życzymy obfitości Bożych darów w rozpoczętym nowym tygodniu. Niech Pan nam błogosławi.


ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz

178 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page