top of page
  • ParafiaDobrzany

OGŁOSZENIA (25.08.2019)

Zaktualizowano: 31 sie 2019
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XXI niedzielę w ciągu roku

- 25 sierpnia 2019 -

1. Powoli dobiegają końca tegoroczne wakacje, gdyż pozostał nam tydzień sierpnia. Niech to będzie jeszcze czas wypoczynku, przygotowań do szkoły, ale także czas dziękczynienia Panu Bogu za wypoczynek. Zachęcamy także wszystkich - szczególnie dzieci i młodzież - aby w nadchodzącym tygodniu skorzystać ze spowiedzi świętej, tak aby wejść w nowy czas z czystym sumieniem. Okazja do spowiedzi będzie każdego dnia - zarówno w dzień powszedni, jak i w niedzielę - pół godziny przed Mszą św.

Godzinę Mszy św. na rozpoczęcie roku szkolnego podamy w przyszłą niedzielę.


2. W związku z tym, że kończymy czas wakacyjny, od przyszłej niedzieli, tj. od 1 września wracamy do stałych niewakacyjnych godzin Mszy św. w kościołach i kaplicach filialnych. Dla przypomnienia rozkład godzin Mszy jest następujący: 900 - Ognica i Szadzko; 1015 - Błotno; 1030 - Odargowo; 1115 - Bytowo; 1200 - Kępno; 1215 - Krzemień. W najbliższą sobotę, tj. 31 sierpnia nie będzie już wieczornych Mszy niedzielnych na filiach.


3. W najbliższą sobotę będziemy przeżywać doroczne Dożynki Gminne, organizowane przez Urząd Miejski w Dobrzanach. Nasze dziękczynienie za tegoroczne zbiory rozpoczniemy Mszą św. w kościele o godz. 1200, a później będziemy kontynuować świętowanie w Parku Miejskim. Szczegółowy plan Dożynek jest wywieszony w gablocie w kruchcie kościoła, informacje na ten temat zamieszczone są także na internetowych stronach parafii i Urzędu Miejskiego. W imieniu Pani Burmistrz bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym radosnym święcie planów. Człowiek, który nie umie dziękować, żyje tak, jakby nikt nie był mu potrzebny i jakby wszystko mu się w życiu należało. Wolą Bożą natomiast jest, abyśmy dziękowali za otrzymane dary.


4. W nadchodzącym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przeżywamy: w poniedziałek - uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, we wtorek - wspomnienie św. Moniki, we środę - wspomnienie św. Augustyna, a w czwartek - wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Natomiast w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny, ale także błagajmy Boga, aby zachował nas od wojny i nienawiści. Stąd na zakończenie każdej Mszy w przyszłą niedzielę zaśpiewamy „Suplikacje”.


5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Na stoliku w kruchcie są wyłożone „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz „Miłujcie się”. Można je zabrać za dobrowolną ofiarę. W ostatnim numerze „Gościa Niedzielnego” można przeczytać m.in. o naciskach prawodawców na sumienia kapłanów i uderzeniu w istotę sakramentu spowiedzi. Natomiast w „Niedzieli” 15 letni Jakub opowiada o tym dlaczego z krzyżem w ręku próbował zatrzymać marsz równości w Płocku.


6. W tym ostatnim tygodniu wakacji biuro parafialne będzie czynne jeszcze po wieczornej Eucharystii.


7. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej odbył się pogrzeb śp. Marianny Markiewicz.

Wieczny odpoczynek racz dać jej Panie. A światłość wiekuista niechaj jej świeci.


8. Wszystkim solenizantom i solenizantkom nadchodzącego tygodnia oraz wszystkim obchodzącym jakieś osobiste rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia, a wszystkich parafian oraz czcigodnych gości, wypoczywających jeszcze w Dobrzanach i okolicznych miejscowościach, zawierzamy opiece św. Michała Archanioła. Niech dobry Bóg każdemu z Was hojnie błogosławi.35 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page