top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia 27.10.2019


OGŁOSZENIA NA XXX NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU

- 27 października 2019 -


1. W ubiegłą niedzielę inwestycyjną zebraliśmy na tacę 3 850 zł. Za każdą ofiarę z serca dziękuję.


2. W środę po Mszy św. o godz. 19:00 spotkanie w kościele ze wszystkimi Różami Różańcowymi i Jasnogórską Rodziną Różańcową.


3. Niestety, coraz bardziej popularny staje się Halloween. Trzeba jednak pamiętać, że ten zwyczaj wywodzi się z kręgów pogańskich, a wręcz satanistycznych i nie jest to tylko niewinna zabawa przebierania i chodzenia dzieci po domach, czy też wystawiania dyni ze światłem. Nie ma to nic wspólnego z chrześcijańską tradycją modlitwy i pamięci o zmarłych, czy też świętowania Uroczystości Wszystkich Świętych. Każdy, kto uczestniczy w tym pogańskim zwyczaju Halloween grzeszy przeciwko pierwszemu przykazaniu Dekalogu, a także bardzo poważnie naraża się na wpływ szatana, z dręczeniem i opętaniem włącznie. Bądźmy na to wyczuleni i chrońmy nasze dzieci i młodzież, i nie bagatelizujmy zagrożenia, zgadzając się, żeby dzieci brały w tym udział.


4. W nadchodzącym tygodniu, w piątek będziemy za to przeżywać piękną Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 9:00, 11:00 i 18:00 z tym, że Mszę św. o godz. 11:00 rozpoczniemy procesją od kaplicy cmentarnej, podczas której będziemy modlić się za zmarłych. Mszę św. będziemy sprawować przy krzyżu na cmentarzu. Jeden z kapłanów przed Mszą uda się na drugą część cmentarza, gdzie znajdują się urny, aby pobłogosławić również i tamto miejsce.

Po Mszy św. natomiast pobłogosławimy nowe nagrobki, które powstały w ostatnim roku. Prosimy przyjść po księdza po Mszy św. i zaprowadzić na te miejsca.

Zarówno przed Mszą, jak i po niej, będzie jeszcze możliwość składania Wypominek na listopad. Będzie to można uczynić w kaplicy cmentarnej.

W Uroczystość Wszystkich Świętych zapraszam wszystkich na godz. 20:00 pod krzyż na cmentarzu, aby tam modlić się Różańcem za naszych Drogich Zmarłych. W tym dniu nie ma Mszy na filiach.

Począwszy od Uroczystości Wszystkich Świętych aż do 8 listopada przez pobożne nawiedzenie cmentarza możemy zyskać jeden odpust na dzień, który można ofiarować za jednego zmarłego. Skorzystajmy z tego daru Kościoła.


5. We Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w naszym kościele dwie Msze św. - o godz. 9:00 i o 18:00. Natomiast o godz. 15:00 Różaniec przy krzyżu na cmentarzu, który będziemy odmawiać o tej właśnie porze i także na cmentarzu, przez wszystkie niedziele listopada.


6. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca.

W czwartek przed I Piątkiem zapraszamy na godzinę świętą o godz. 17:00 oraz na Mszę Świętą w intencji LSO i ich rodzin oraz tradycyjne spotkanie.

Spowiedź dla dzieci w czwartek od godz. 17:00. Będzie to spowiedź pierwszopiątkowa, bo w obchodzeniu tego dnia ważne jest, aby być w stanie łaski uświęcającej. Nie trzeba koniecznie przystąpić do spowiedzi w sam I Piątek. Można to uczynić wcześniej.

Z racji Uroczystości księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w przyszły piątek.

Natomiast w I Sobotę, która przypada we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, nabożeństwo wynagradzające o zwyczajnej porze, czyli o godz. 8:00. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.


7. Zachęcamy do lektury prasy: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Miłujcie się” w cenie 5 zł. W „Gościu Niedzielnym” znajduje się płyta DVD z filmem: „Bernadetta. Cud w Lourdes”.


8. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarł śp. Stefan Doroszuk z Szadzka.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

282 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page