top of page
  • ParafiaDobrzany

OGŁOSZENIA (28.04.2019)Niedziela Bożego Miłosierdzia i rozpoczynający się dziś Tydzień Bożego Miłosierdzia są okazją do modlitwy oraz dziękczynienia Panu Bogu za Jego wielkie Miłosierdzie do nas, naszych bliskich i całego świata. W dzisiejsze niedzielne popołudnie - zapraszamy wszystkich naszych Parafian z Dobrzan i filii o godz. 15:00 do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia przed Urzędem Gminy Dobrzany. Razem z dziećmi i młodzieżą, symbolicznie wypuścimy gołębie pokoju, zawierzając nasze rodziny i wspólnotę parafialną Bożemu Miłosierdziu.


Niedziela Miłosierdzia jest świętem patronalnym katolickiej wspólnoty CARITAS. Wszystkim osobom należącym do naszego Parafialnego Zespołu Caritas dziękujemy za Waszą piękną i ofiarną pracę na rzecz ludzi potrzebujących wsparcia. W związku z Tygodniem Miłosierdzia, za tydzień w niedzielę, Caritas zbierać będzie po Mszy Świętej ofiary na potrzeby ludzi starszych, samotnych, chorych. Za wszystkie złożone ofiary z serca dziękujemy.


Od najbliższej środy (1 maja) codziennie od poniedziałku do niedzieli włącznie, o godz. 17:30, przed Najświętszym Sakramentem - nabożeństwo majowe, czyli modlitwa zawierzenia spraw najważniejszych słowami Litanii Loretańskiej. Nabożeństwo majowe dla wszystkich dzieci i dla dzieci pierwszokomunijnych (obowiązkowe) w środę o godz. 17:00 przy kapliczce Maryi obok kościoła.


We wtorek, 30 kwietnia, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W najbliższą środę (1 maja) wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.

W najbliższy piątek (3 maja) uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny oraz święto Konstytucji 3 maja. Msze Święte według porządku niedzielnego (9:00, 11:00, 18:00).


W imieniu pani Burmistrz oraz władz samorządowych Miasta i Gminy Dobrzany oraz chrystusowców posługujących w naszej Parafii zapraszamy mieszkańców Dobrzan i okolicznych miejscowości - 3 maja na uroczystą Mszę Świętą o godz. 11:00 - w intencji naszej ukochanej Ojczyzny.


W pierwszą sobotę miesiąca (4 maja) wszystkich czcicieli Matki Bożej a szczególnie wspólnoty: Żywego Różańca oraz Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 8:00 z możliwością spowiedzi. O godz. 8:30 wspólny różaniec z Litanią Loretańską. O godz. 9:00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy nowenna do MBNP plus zmiana tajemnic różańcowych.


W najbliższą sobotę (4 maja) przypada liturgiczne wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków. Zapraszamy wszystkich strażaków z OSP w Dobrzanach, ich rodziny oraz wszystkich naszych parafian do dziękczynienia i wspólnej modlitwy w intencji dobrzańskich strażaków na wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:00. W czasie Eucharystii strażacy dokonają aktu zawierzenia swojej służby Panu Bogu, przez wstawiennictwo św. Floriana, swojego patrona.


Zapraszamy wszystkich kandydatów do Bierzmowania oraz ich rodziców na wieczorną Mszę Świętą dziś o godz. 18:00. Po Mszy Świętej o godz. 19:00 ważne spotkanie formacyjne oraz organizacyjne. Proszę wszystkich rodziców i kandydatów o obecność!


Już dzisiaj serdecznie zapraszamy dzieci naszej parafii do wspólnego udziału w spotkaniu dzieci z parafii chrystusowców, czyli w VI Górze Tabor Junior, która odbędzie się 15 czerwca w Brojcach Gryfickich. Wyjazd w sobotę 15 czerwca, powrót po południu. Koszt 25 złotych, zapisy w zakrystii.


Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej pielgrzymce na Świętą Warmię i do Wilna w dniach 9 - 13 października 2019 roku. Zapisy i wpłacenie zaliczki do końca maja. Nawiedzimy wiele ciekawych miejsc i sanktuariów m.in. Gietrzwałd, Świętą Lipkę, Wilno, Troki, Frombork. Ulotka ze szczegółami pielgrzymki w kruchcie kościoła. Zapisy w zakrystii po Mszy lub w Biurze Parafialnym.


Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na zamykane konfesjonały oraz balaski ołtarzowe. W kruchcie kościoła na stojaku znajdują się „cegiełki”. Można też dokonywać wpłat na konto parafialne. Wszystkich naszych ukochanych parafian oraz czcigodnych gości zawierzamy opiece św. Michała Archanioła, patrona naszej wspólnoty. Niech Zmartwychwstały błogosławi Wam i Waszym rodzinom.


64 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page