top of page
  • ParafiaDobrzany

OGŁOSZENIA (28.07.2019)

Zaktualizowano: 22 sie 2019
W najbliższy wtorek (30 lipca) o godz. 17:30 - nabożeństwo przez wstawiennictwo św. o. Pio, z odczytaniem intencji, które można napisać przy stoliku (przy portrecie św. Jana Pawła II). W intencjach tych odprawimy także Eucharystię, wsparci orędownictwem św. o Pio, obecnego pośród nas w znaku relikwii.


Dziś wieczorem i w najbliższy wtorek o godz. 17:30 ostatnia szansa, by podczas nabożeństwa ku czci Przenajdroższej Krwi Chrystusa, przed Najświętszym Sakramentem, zawierzyć Bogu naszych bliskich, przyjaciół, wszystkich parafian, którzy z różnych powodów pogubili się duchowo i oddalili od Boga oraz Kościoła.


W najbliższym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek (1 sierpnia) zapraszamy do modlitwy w intencji dzieci, młodzieży, ministrantów i lektorów oraz o powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 17:30 możliwość spowiedzi oraz nabożeństwo pierwszo-czwartkowe, o godz. 18:00 Eucharystia. Po Mszy spotkanie dla LSO i ich bliskich w ogrodzie za plebanią. O godz. 23:00 w kaplicy naszego domu zakonnego Godzina Święta, czyli adoracja wynagradzająca Bożemu Sercu, za grzechy nasze i naszych bliskich.


W pierwszy piątek miesiąca (2 sierpnia) od godz. 17:30 możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi. O 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo pierwszo-piątkowe wraz z wypominkami rocznymi. O godz. 18:00 Eucharystia. Po Mszy Świętej od godz. 19:00 do 22:00 - NOC NIKODEMA, adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, z możliwością spowiedzi świętej.


W pierwszą sobotę miesiąca (3 sierpnia) nie ma Mszy wieczornej. Od godz. 8:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 8:30 wspólny różaniec, o którego poprowadzenie prosimy wspólnoty Żywego Różańca oraz Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. O godz. 9:00 Eucharystia, po Mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i zmiana tajemnic różańcowych.


Do pierwszo-sobotniej wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich naszych parafian, a szczególnie wspólnoty Żywego Różańca i Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.


W uroczystość Wniebowzięcia Matki Najświętszej (15 sierpnia) zapraszamy na odpustową, pieszą pielgrzymkę do Krzemienia. Msza Święta odpustowa u Matki Bożej Krzemieńskiej o godz. 13:00. Po Mszy dalsze świętowanie w cieniu świątyni w Krzemieniu. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub w biurze parafialnym, co ułatwi nam przygotowanie materiałów i gadżetów pielgrzymkowych. Koszt – 10 zł.


W związku z naszą tegoroczną inwestycją montażu dwóch nowych zamykanych konfesjonałów, pokornie prosimy wszystkich naszych ukochanych parafian o wsparcie. Wszystkim darczyńcom z serca dziękujemy i przypominamy, że regularnie odprawiane są za Was i Wasze rodziny - Msze Święte, z prośbą o błogosławieństwo dla tych, którzy wspierają materialnie Boże dzieło.


W lipcu i sierpniu: biuro parafialne od poniedziałku do piątku, po wieczornej Eucharystii. W okresie wakacyjnym nie ma odwiedzin chorych w pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

Decyzją wyższych przełożonych, obecnie urzędujący proboszcz ks. Rafał J. Sorkowicz SChr, zostaje skierowany do posługi i pracy w ramach powstającej „Grupy Misyjnej” Towarzystwa Chrystusowego i przeniesiony do Domu Zakonnego w Częstochowie. Nowym proboszczem Parafii św. Michała Archanioła został mianowany ks. dr Bogusław Kozioł SChr. Kanoniczne objęcie dobrzańskiej parafii przez nowego proboszcza oraz pożegnanie ks. Rafała nastąpi w niedzielę (18 sierpnia) na Mszy Świętej o godz. 11:00.


Wszystkich naszych ukochanych parafian oraz czcigodnych gości, wypoczywających w Dobrzanach i okolicznych miejscowościach, zawierzamy opiece św. Michała Archanioła, patrona naszej wspólnoty. Niech dobry Bóg błogosławi Wam i Waszym rodzinom.

87 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page