top of page
  • ParafiaDobrzany

OGŁOSZENIA 29.09.2019


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XXVI niedzielę w ciągu roku - odpust Św. Michała Archanioła

- 29 września 2019 -


1. Przeżywamy dziś w naszej parafii odpust ku czci św. Michała Archanioła. Msza odpustowa o godz. 11:00. Po Mszy św. zapraszam na plac za plebanią na poczęstunek, m.in. można będzie skosztować pieczonego dzika i pieczone indyki. Również Caritas przygotował konkurs pt.: „Los szczęścia”, gdzie są dwie główne nagrody w postaci wyjazdu na pielgrzymkę na Warmię i do Wilna. Zapraszamy.


2. Zwróćmy także uwagę na duchowy aspekt przeżywania święta parafialnego i postarajmy się skorzystać z możliwości, którą daje nam Kościół, aby zyskać odpust zupełny, a przynajmniej cząstkowy. Odpust ten można zyskać pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za siebie, albo za jedną zmarłą osobę.


3. Już dziś bardzo ogólnie dziękuję za przygotowanie odpustu. Szczegółowo podziękuję w przyszłą niedzielę.


4. We wtorek rozpoczynamy październik - miesiąc różańcowy. Zmieniamy godziny wieczornych nabożeństw. I tak - od wtorku do piątku o godz. 17:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, a o godz. 17:30 Różaniec - o prowadzenie, którego proszę Róże Różańcowe. Od października nabożeństwo do Nieustającej Pomocy będzie w każdą środę po Różańcu a przed Mszą św. Będzie wystawiona skrzynka na prośby i podziękowania, które chcemy wyczytywać podczas nabożeństwa do Matki Bożej. W piątek z kolei przed różańcem wyczytamy zmarłych z Wypominek rocznych. W poniedziałki i w soboty nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu i proszę odmówić wspólnie różaniec o 17:30. Ten schemat nabożeństw będzie już stały.


5. Zmieniają się także godziny Mszy św. niedzielnych w Bytowie (na 11:30) i w Krzemieniu (na 12:45).


6. W Pierwszy Piątek księża udadzą się do chorych z posługą sakramentalną, a w Pierwszą Sobotę tradycyjnie wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 8:00, adoracja, medytacja pierwszosobotnia, Różaniec i o godz. 9:00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.


7. Zapraszamy dzieci - szczególnie klas IV i V - do podjęcia praktyki Pierwszych Piątków Miesiąca. Spowiedź dla nich w piątek od godz. 17:00.


8. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. na godz. 18:00, a po niej na pierwsze spotkanie organizacyjne przed rozpoczęciem przygotowania do przyjęcia Sakramentu.


9. Ponawiamy nasze zaproszenia dla kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza oraz dla młodzieży do naszego zespołu muzycznego Mika’el.


10. Zapraszam jeszcze do zgłaszania się na noc czuwania na Jasnej Górze w intencji polskich emigrantów. Czuwanie to planowane jest z 18 na 19 października. W przyszłą niedzielę podamy koszt wyjazdu.


11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej - „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”. Egzemplarz w cenie 5 zł.


12. Intencje Mszy św. na nadchodzący tydzień.


13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Przemysława Knape oraz śp. Marii Ostalskiej z Białej. Zmarł także śp. Czesław Bartoń, którego pogrzeb we wtorek.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. A światłość wiekuista niechaj im świeci.


14. Niech za przyczyną św. Michała Archanioła Bóg nam wszystkim błogosławi.


ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz


79 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page