top of page
  • ParafiaDobrzany

OGŁOSZENIA (30.06.2019)


Lipiec i sierpień, jest okresem wakacji i urlopów, stąd małe zmiany w funkcjonowaniu niektórych obszarów duszpasterskich. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym: od poniedziałku do piątku, po wieczornej Eucharystii. W lipcu i sierpniu, w dni powszednie, nie ma Mszy na filiach. Niedzielny porządek Mszy na filiach w miesiącu lipcu jest następujący: w soboty Msza Święta niedzielna w Bytowie o godz. 17:00, w Błotnie o godz. 18:00, w Ognicy o godz. 19:00. W niedzielę Msza Święta w Kępnie o godz. 9:00, w Szadzku o godz. 10:15, w Bytowie o 11:30, w Krzemieniu o godz. 13:00.


W okresie wakacyjnym nie ma odwiedzin chorych w pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pilnych potrzebach, prosimy o kontakt indywidualny z obecnymi na parafii kapłanami. W związku z urlopem ks. Proboszcza w dniach 1 - 14 lipca, w zastępstwie obowiązki Proboszcza sprawować będzie ks. Marcin.


Miesiąc lipiec w tradycji katolickiej jest czasem oddawania czci Przenajdroższej Krwi Chrystusa, którą nasz Pan przelał, dokonując dzieła naszego Odkupienia. W lipcu, we wtorki i niedziele, o godz. 17:30 - nabożeństwo ku czci Przenajdroższej Krwi Chrystusa. Modląc się przed Najświętszym Sakramentem, słowami litanii, zawierzać będziemy nade wszystko - naszych bliskich, przyjaciół i wszystkich parafian, którzy z różnych powodów (nie nam to oceniać) pogubili się duchowo i oddalili od Boga oraz Kościoła.


W najbliższym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek (4 lipca) zapraszamy do modlitwy w intencji dzieci, młodzieży, ministrantów i lektorów oraz o powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 17:30 możliwość spowiedzi oraz nabożeństwo pierwszo-czwartkowe, o godz. 18:00 Eucharystia. Po Mszy spotkanie dla LSO i ich bliskich w ogrodzie za plebanią. O godz. 23:00 w kaplicy naszego domu zakonnego - Godzina Święta, czyli adoracja wynagradzająca Bożemu Sercu, za grzechy nasze i naszych bliskich.


W pierwszy piątek miesiąca (5 lipca) od godz. 17:30 możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi. O 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo pierwszo-piątkowe wraz z wypominkami rocznymi. O godz. 18:00 Eucharystia. Zachęcamy do nabożeństwa pierwszych piątków miesiąca.


W pierwszą sobotę miesiąca (6 lipca) od godz. 8:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 8:30 wspólny różaniec, o którego poprowadzenie prosimy wspólnoty Żywego Różańca oraz Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. O godz. 9:00 Eucharystia, po Mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i zmiana tajemnic różańcowych. Do pierwszo-sobotniej wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich naszych parafian, a szczególnie wspólnoty Żywego Różańca i Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.


Gorąco zapraszamy młodzież oraz dorosłych na tegoroczną Warszawską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Będziemy wędrować w Grupie Czarnej, prowadzonej przez księży chrystusowców, w dniach 6 -14 sierpnia. Zapisy w zakrystii lub u ks. Proboszcza.


W uroczystość Wniebowzięcia Matki Najświętszej (15 sierpnia) zapraszamy na odpustową, pieszą pielgrzymkę do Krzemienia. Wyruszamy o godz. 10:00 sprzed kościoła w Dobrzanach. Msza Święta odpustowa u Matki Bożej Krzemieńskiej o godz. 13:00. Po Mszy dalsze świętowanie w cieniu świątyni w Krzemieniu. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub w biurze parafialnym, co ułatwi nam przygotowanie materiałów i gadżetów pielgrzymkowych. Koszt – 10 zł.


Wszystkich naszych ukochanych parafian, czcigodnych gości, a szczególnie ks. Krzysztofa Grabowskiego SChr (któremu dziś serdecznie dziękujemy za dwuletnią posługę w naszej wspólnocie) zawierzamy opiece św. Michała Archanioła, patrona naszej wspólnoty. Niech dobry Bóg błogosławi Wam i Waszym rodzinom.

24 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page