top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia duszpasterskie


1. Jak wiemy, zaostrzyły się rygory sanitarne w naszym kraju. W kościele może przebywać 5 osób, nie licząc księży sprawujących liturgię i obsługi. Stąd pierwszeństwo na Mszy św. mają ci, którzy zamówili intencję mszalną. Bądźmy w tych trudnych dniach razem duchowo i twórzmy wspólnotę modlitewną. Korzystajmy z dyspensy biskupa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Warunkiem jest jednak uczestnictwo we Mszy św. poprzez środki przekazu.

Z naszego kościoła również będziemy prowadzić transmisję z nabożeństw i ze Mszy św. poprzez Facebooka. W niedzielę taka transmisja będzie ze Mszy św. o godz. 11.00.

Skoro nie możemy uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii w kościele, zachęcam i zapraszam, aby przyjść w tygodniu na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu. Wystawienie o godz. 15.00. Od tej godziny jest również możliwość skorzystania ze spowiedzi. Nie czekajmy z nią do ostatniego tygodnia, bo nie będzie możliwe zorganizowanie spowiedzi dla większej liczby osób.

Gdyby ktoś pragnął przyjąć Komunię św. poza Mszą św., to proszę poprosić o Nią kapłana dyżurującego w kościele. Nie mogą o to poprosić tylko osoby będące w ścisłej kwarantannie domowej, gdyż osoby takie nie mogą wychodzić z domu. Oni niech skorzystają z możliwości przyjęcia tzw. Komunii duchowej.


2. Zachęcam wszystkich również do indywidualnego odprawiania nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali oraz codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30, zakończonej Apelem Maryjnym.


3. Najbliższy piątek jest I Piątkiem Miesiąca. Kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Gdyby ktoś z chorych nie chciał - z obawy przed zarażeniem - w tym czasie przyjąć posługi, bardzo prosimy o poinformowanie nas o tym. Kapłani jednak podczas wizyty zachowają najwyższe sanitarne środki ostrożności.


4. W I sobotę miesiąca będą dwie Msze Święte - o godz. 9.00 i o godz. 18.00, która - przypominam - jest już Mszą niedzielną. Nie będzie za to nabożeństwa Pierwszosobotniego o godz. 8.00. Zachęcam wszystkich uczestniczących w tych nabożeństwach, aby znaleźć chwilę czasu w ciągu dnia na osobiste rozważanie i modlitwę różańcową, a od godz. 15.00 przyjść choć na chwilę na adorację Najświętszego Sakramentu.


5. Przyszła niedziela jest już Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm odbędzie się zgodnie z tradycją podczas Mszy Świętej. Osoby, które chciałyby mieć poświęcone palmy, a nie będą osobiście obecne na Mszy Świętej, mogą wcześniej przekazać palmy (imiennie podpisane) do kościoła, aby zostały poświęcone podczas Mszy Świętej o godz. 11.00, a później mogą je odebrać. Podpisane lub jakoś zaznaczone palmy można składać od czwartku w kruchcie kościoła.


6. Intencje Mszy Świętych nadchodzącego tygodnia.


7. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Olgi Rokosz z Odargowa i śp. Genowefy Krawczyk z Ognicy. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

435 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page