top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia duszpasterskie - 06.12.2020


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na II Niedzielę Adwentu


1. Zapraszamy codziennie - oprócz oczywiście niedziel - na Roraty na godz. 6.30. Wcześniej, bo o godz. 6.00, tradycyjnie śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Przed Roratami, jak i w ich trakcie, można skorzystać z sakramentu pokuty. Prosimy, aby nie czekać ze spowiedzią na czas przedświąteczny.

Dziękujemy za dotychczasowe uczestnictwo w Roratach. Ale nie ustawajmy w adwentowym czuwaniu lecz mobilizujmy jeszcze siebie samych, a także swoich bliskich. Przyprowadzajcie dzieci, młodzież, nie tylko tych, którzy przygotowują się do I Komunii i Bierzmowania, choć i tych osób nie ma zbyt wiele. Zapraszamy bardzo serdecznie na Roraty Liturgiczną Służbę Ołtarza. Ministrant i lektor nie służy tylko od tzw. wielkiego dzwonu, ale jest ciągle blisko ołtarza i jest gotów ponieść ofiarę dla Chrystusa, polegającą choćby nawet na wcześniejszej pobudce. Tę sprawę obecności LSO na Roratach kładziemy bardzo mocno na sercu ich rodziców.


2. Cały czas trwają rekolekcje adwentowe pt. "Droga Narodzenia". Można dołączyć w każdej chwili. Poszczególne dni zamieszczone są na kanale YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UCkQ-byEKh8S5IYfXBUqxTWA/videos


3. W poniedziałek rozpoczniemy Ogólnopolską Nowennę do św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski w czasie epidemii. Modlitwę tę będziemy odmawiać od 7 grudnia do 16 grudnia po Komunii św. podczas Rorat. A w przyszłą niedzielę podczas Mszy o godz. 9.00. Chcemy błagać Boga o zlitowanie się nad nami, by oddalił od nas epidemię.


4. We wtorek będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Przed wieczorną Mszą św. byłoby pięknie, gdybyśmy zaśpiewali o godz. 17.30 - przed wystawionym Najświętszym Sakramentem - Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

Także podczas wieczornej Mszy - po Komunii św. - odmówimy akt zawierzenia NMP. Do tego aktu są zaproszeni przede wszystkim członkowie Róż Różańcowych, ale może do niego dołączyć każdy, kto ma takie pragnienie.


5. Cały czas w kruchcie kościoła możemy nabywać opłatki na stół wigilijny, jak również świece wigilijne.

Od dziś można także kupić w zakrystii kalendarz „Gościa Niedzielnego” na 2021 rok. Cena 7 zł.

Zostały zamówione egzemplarze „Ewangelii na 2021. Słowo na każdy dzień”. Czekamy jednak jeszcze na dostawę.


6. Ponieważ cały czas panuje epidemia, stąd zmieniło się wiele zasad naszego funkcjonowania. W przyszłą niedzielę zostaną podane informacje, co do wizyty duszpasterskiej, zwanej kolędą. Z całą pewnością taka forma, do której do tej pory byliśmy przyzwyczajeni, nie będzie możliwa. Więcej szczegółów podamy za tydzień.


7. W przyszłą niedzielę zostaną wystawione w kruchcie kartki na Wypominki roczne. Będzie je można składać do końca tego roku, aby od stycznia rozpocząć na nowo naszą modlitwę za zmarłych.


8. Informacja na temat oddawania osocza - Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu: „Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu [...]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się - nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia - do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”. Wszystkim, którzy odpowiedzą na ten Apel serdecznie dziękujemy.


9. INTENCJE mszalne.


ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz


399 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page