top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia duszpasterskie


IV Niedziela Wielkanocna - 3 maja 2020 -

1. Dziś po wieczornej Mszy Świętej zapraszam do kościoła mężczyzn na kolejny MĘSKI RÓŻANIEC.


2. W tym tygodniu rozpoczyna się w naszej parafii WIZYTACJA BISKUPIA.

W poniedziałek 4 maja ks. Arcybiskup odprawi Mszę św. o godz. 16.30 w Kępnie, a we wtorek 5 maja - o godz. 16.30 w Błotnie, a o godz. 18.00 w Odargowie.

Znamy również terminy wizytacji w pozostałych miejscach. I tak: 11 maja o godz. 16.30 w Szadzku, a o godz. 18.00 w Ognicy. 12 maja o godz. 16.30 w Bytowie, a o godz. 18.00 w Krzemieniu. A 29 maja o godz. 18.00 ks. Arcybiskup zakończy wizytację w naszym kościele parafialnym w Dobrzanach.

Z racji panującej epidemii wizytacja będzie mieć bardzo skromny przebieg - bez żadnych przywitań, przemówień, itd. Proszę także o zachowanie przepisów sanitarnych, co do ilości osób w kościele, jak również odległości między wiernymi i co do obowiązku zakrywania nosa i ust.


3. Każdego dnia zapraszam na nabożeństwo majowe - 15 min. przed wieczorną Mszą Świętą. Natomiast od wtorku do piątku zapraszam na ADORACJĘ Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W środę NOWENNA do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek WYPOMINKI ROCZNE o godz. 17:30.


4. W przyszłym tygodniu rozpocznę udzielanie SAKRAMENTU BIERZMOWANIA naszej młodzieży.

I tak bierzmowanie dla wyznaczonych grup odbędzie się 13, 14 i 15 maja. Na godz. 19.00 zapraszam kandydatów do sakramentu pokuty i pojednania, skorzystanie z którego jest warunkiem otrzymania sakramentu bierzmowania. Natomiast o godz. 19.30 będzie dodatkowa Msza św. z udzieleniem sakramentu. Na tej Mszy będą mogli być tylko kandydaci, ich świadkowie i rodzice.


5. 8-go maja br. rozpocznie się KURS DLA NARZECZONYCH organizowany przez Poradnię Fundacji Donum Vitae. Kurs rozpocznie się w piątek o godz. 17.00 a zakończy się w sobotę. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną oraz bezpieczeństwo prowadzących jak i uczestników, kurs odbędzie się wyjątkowo w formie on-line.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w gablocie.


6. Zachęcam także do nabywania jeszcze ŚWIEC WIELKANOCNYCH. W ten sposób wspieramy dzieło Caritas.

Równocześnie informuję, że w najbliższy piątek, tj. 8 maja będzie ROZWOŻONA przez naszą Ochotniczą Straż Pożarną ŻYWNOŚĆ i PACZKI DLA SENIORA, które zwyczajowo można było odbierać na plebanii.


7. Bardzo dziękuję za OFIARY, które składacie na utrzymanie parafii. Ponieważ żyjemy w trudnym czasie epidemii, wpłaciłem na konto Caritas z przeznaczeniem na pomoc szpitalom po 1 000 zł z konta parafialnego i konta zakonnego.


8. W ubiegły wtorek zostały przywiezione i zamontowane NOWE KONFESJONAŁY. Dziękuję p. Grzegorzowi za zrobienie w nich elektryki. Konfesjonały nie są jeszcze czynne, gdyż w tym tygodniu stolarze muszą dokonać jeszcze kilku poprawek i przede wszystkim ustawić je w odpowiednim miejscu.

Do tej pory na konfesjonały zebraliśmy 19 000 zł, za co z serca dziękuję. Do zapłaty zostało 9 000 zł.

Jeden ze starych konfesjonałów został zamieszczony w kościele w Odargowie, a drugi po uruchomieniu nowych umieścimy w pomieszczeniu pod wieżą. Tam również będzie można się spowiadać.


9. Pragnę także poinformować, że podjąłem już kroki do wybudowania przed naszym kościołem PODJAZDU DLA WÓZKÓW. Obecnie czekam na wycenę i projekt inwestycji.


10. INTENCJE na nadchodzący tydzień.


11. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności śp. JERZY RYBICKI z Dobrzan. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

320 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page