top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia duszpasterskie - 16 lutego 2020


1. Bardzo dziękuję za ofiary złożone dziś na tacę. Zgodnie ze zwyczajem jest to tzw. TACA INWESTYCYJNA.


2. Jutro, w poniedziałek młodzież z naszej parafii wyjeżdża z ks. Michałem i ks. Proboszczem na ZIMOWISKO DO BUKOWINY TATRZAŃSKIEJ. Prosimy o pamięć w modlitwie, aby był to dobry i szczęśliwy wypoczynek.


3. W środę naszym parafialnym zwyczajem wieczorną Mszę Świętą poprzedzimy NOWENNĄ DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian, zwłaszcza czcicieli Matki Najświętszej, która wyprasza nam u Bożego tronu potrzebne łaski.


4. Niestety, z powodu małej ilości chętnych musieliśmy odwołać planowaną pielgrzymkę na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia w czerwcu br. Wszyscy, którzy wpłacili zaliczkę, proszeni są o odebranie złożonej kwoty.

Równocześnie informuję, że planujemy już kolejną PIELGRZYMKĘ, tym razem na październik br. i chcemy pojechać DO WŁOCH. Jest ona o tyle atrakcyjna, że - oprócz oczywiście Rzymu i Monte Cassino - miejsca się chyba nie powtarzają z poprzednią pielgrzymką, organizowaną jeszcze przez ks. Krzysztofa Musiałka. Planujemy zwiedzić m.in. Florencję, Rzym, Watykan, Monte Cassino, Neapol a w nim miejsca związane z ks. Dolindo, Pompeje, Salerno, przepiękne wybrzeże Amalfitana, cudowną Sienę, i wreszcie malowniczo położone maryjne sanktuarium w Alpach - Madonna della Corona.

Koszt zależny jest od ilości uczestników - od 3090 zł do 2850 zł, plus koszt biletów wstępu. Szczegółowe informacje pielgrzymki wywieszone są w gablocie oraz zamieszczone są w Internecie. Przy zapisie zbieramy zaliczkę w wysokości 300 zł.


5. Przypominam o SPOTKANIU RADY PARAFIALNEJ, które odbędzie się 26 lutego, o godz. 19.15.


6. W gablocie wywieszone są INFORMACJE NA TEMAT rekolekcji z charyzmatykiem o. Jose Antonio Maniparambil oraz na temat rekolekcji dla członków parafialnego Caritas, jak również o odpuście w Sanktuarium Dzieci Fatimskich na Osiedlu Kasztanowym w Szczecinie.


7. INTENCJE Mszy św. na nadchodzący tydzień.


8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. MAŁGORZATA SOBEK z Odargowa. R.i.P.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

181 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page