top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia duszpasterskie (19.06.2022)


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XII niedzielę w ciągu roku - 19 czerwca 2022 -


1. Z serca dziękujemy tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu czynnie włączyli się w przeżycie naszych PARAFIALNYCH UROCZYSTOŚCI. Dziękujemy więc wszystkim zaangażowanym w uroczystość bierzmowania, a także w obchód Bożego Ciała.

Dziękujemy zatem młodzieży bierzmowanej, rodzicom, świadkom, naszemu Zespołowi Mika’el a nade wszystko ks. Sebastianowi.

Dziękujemy tym, którzy zbudowali ołtarze na procesję Bożego Ciała, Liturgicznej Służbie Ołtarza, dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiatki, panu organiście oraz każdemu, kto w jakikolwiek sposób dołożył swoją cegiełkę do tychże obchodów.

Dziękujemy także za Waszą obecność.


2. Trwamy w OKTAWIE BOŻEGO CIAŁA. Stąd codziennie do piątku włącznie po wieczornej Mszy św. będziemy urządzać procesję eucharystyczną wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy.


3. W piątek przypada UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. O godz. 17.30 pomodlimy się za zmarłych wspominanych w Wypominkach rocznych, a później zaśpiewamy Litanię do Serca Bożego i odmówimy Akt oddania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. udamy się ostatni raz w procesji dookoła kościoła, którą zakończymy uroczystym Te Deum.


4. W tym tygodniu DZIECI w szkole KOŃCZĄ swój ROK SZKOLNY. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, wypraszając dla nich dobrych i bezpiecznych wakacji. Msza św. w ich intencji będzie w piątek o godz. 18.00.


5. Dzisiejsza taca jest TACĄ INWESTYCYJNĄ i przeznaczymy ją na ławki do prezbiterium. Z serca dziękujemy za każdą ofiarę.

Natomiast za tydzień w niedzielę po wszystkich Mszach nasz Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary do puszek na kolonie dla dzieci i młodzieży.


6. Bardzo prosimy, aby osoby, które zapisały się do MEDJUGORIE do końca tego tygodnia wpłaciły już całość kwoty należnej za pielgrzymkę. Są jeszcze wolne miejsca, więc gdyby ktoś się jeszcze zdecydował zapisać to bardzo gorąco zapraszamy. Przypominamy, że pielgrzymka ma się odbyć w dniach 31 lipca – 7 sierpnia.


7. Zapraszamy młodzież na GÓRĘ TABOR, która odbędzie się w domu zakonnym Towarzystwa Chrystusowego w Mórkowie koło Leszna Wlkp. w terminie od 27 do 30 czerwca. Chętną młodzież prosimy o kontakt z ks. Sebastianem.


8. Decyzją naszych przełożonych zakonnych niestety tylko po rocznej pracy w parafii został odwołany ks. Sebastian i został skierowany do pracy w naszym Duszpasterstwie Powołań. Ks. Sebastian pozostanie w parafii praktycznie do końca sierpnia, z krótkim swoim urlopem w międzyczasie. Stąd będzie jeszcze okazja, aby mu gorąco za wszystko podziękować.


8. INTENCJE.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

219 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page