top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia duszpasterskie


XXVII Niedziela w ciągu roku

- 4 października 2020 -


1. Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie i przeżycie naszego PARAFIALNEGO ODPUSTU. Dziękujemy Paniom, które sprzątały kościół - szkoda tylko, że taka mała liczba osób odpowiedziała na zaproszenie. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza za asystę w tym dniu; Panu Organiście za prowadzenie śpiewu; Pani Janinie Rudawskiej, że mimo trudności zdołała przyjść, by odsłonić tablicę ks. Kazimierza. Dziękujemy jeszcze raz Radzie Parafialnej za ufundowanie tablicy oraz Panom, którzy nieśli w procesji figurę św. Michała Archanioła. I dziękujemy wreszcie wszystkim, którzy uczestniczyli w naszym parafialnym święcie.


2. Dziś po wieczornej Mszy św. kolejny MĘSKI RÓŻANIEC ulicami naszego miasta. Zapraszamy mężczyzn w każdym wieku. Niech ojcowie przyprowadzą ze sobą także swoich synów, bo to jest również bardzo dobry element wychowawczy.


3. Rozpoczęliśmy październik, MIESIĄC RÓŻAŃCOWY. Stąd każdego dnia będziemy wspólnie odmawiać różaniec pół godziny przed wieczorną Mszą św. Bardzo prosimy, aby różaniec był prowadzony przez Was, tzn. przez osoby, znajdujące się w danym dniu w kościele. Celowo nie wyznaczamy żadnej z grup działających przy parafii, aby każdy poczuł się zaproszony do włączenia się bez obaw i bez poczucia zmuszania w życie modlitewne naszej wspólnoty.


4. W najbliższą środę będziemy przeżywać wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

W tym dniu nasza Archidiecezja organizuje RÓŻANIEC DO GRANIC w intencji Polski. Z naszej parafii nie organizujemy zbiorowego wyjazdu. Jednak, gdyby ktoś chciał prywatnie udać się na to wydarzenie, to informujemy,

że miejscem modlitwy dla naszego dekanatu jest teren nad Odrą za kościołem w parafii pw. Najświętszego Ser-ca Pana Jezusa w Widuchowej. Modlitwa rozpocznie się o godz. 15:00.


5. W środę nasze biuro parafialne będzie nieczynne.


6. Informujemy, że po spotkaniu z Rodzicami dzieci klas III został ustalony TERMIN I KOMUNII w przyszłym roku. Otóż I Komunię Świętą planujemy na 15 (sobota) i 16 (niedziela) maja 2021. Wcześniej - bo 1 i 2 maja - będą także tzw. rodzinne Pierwsze Komunie Święte, tzn. dla jednego lub dwójki dzieci będzie zorganizowana Msza czy tu w Dobrzanach, czy w Ognicy.


7. W związku z rozpoczęciem przygotowania do I Komunii ks. Marcin zaprasza przez cały październik dzieci klas III na NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE w poniedziałki na godz. 16:00.

Natomiast dzieci klas IV, V i VI zaprasza na godz. 16:45 również we wszystkie poniedziałki października.

Ks. Marcin zaprasza także uczniów klas V i VI na najbliższą środę, na godz. 19:00, do kościoła na DZIECIĘCE KÓŁKO MISYJNE na godz. 19.00 do kościoła.


8. Z kolei ks. Michał zaprasza wszystkich chętnych na WARSZTATY LITURGICZNE w czwartek na godz. 19:00.

Również ks. Michał zaprasza - ale tym razem młodzież - na SPOTKANIE MŁODZIEŻOWE w najbliższy piątek na godz. 19:00.


9. Przyszła niedziela jest DNIEM PAPIESKIM. Po Mszach będziemy zbierać ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.


10. Firma Opto-Marzenie organizuje BEZPŁATNE BADANIE WADY WZROKU, które odbędzie się w najbliższy piątek, tj. 9 października w przychodni na ul. Strażackiej w godz. od 10:00 do 12:00. Dane kontaktowe podane są w gablocie.


11. Zachęcamy do CZYTANIA PRASY KATOLICKIEJ. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego możemy przeczytać m.in. wywiad z matką Carlo Acutisa, młodego Włocha, który będzie beatyfikowany 10 października w Asyżu. Babcia Carlo była Polką.


12. INTENCJE mszalne.


13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. ANDRZEJA RODAKA. R.i.P.


ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz

174 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page