top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia duszpasterskie (22.05.2022)


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na VI Niedzielę Wielkanocną - 22 maja 2022 -


1. Dzisiaj o godz. 12.00 będziemy przeżywać I KOMUNIĘ dzieci tym razem z klasy 3b.

Od poniedziałku do piątku włącznie zapraszamy te dzieci i ich Rodziców do włączenia się w Biały Tydzień.

W dalszym ciągu nie będzie w tym tygodniu innych nabożeństw dla dzieci.


2. Przypominamy, że w Białym Tygodniu każdego dnia śpiewamy LITANIĘ LORETAŃSKĄ z dziećmi o godz. 17.45.

W piątek natomiast o godz. 17.30 modlimy się za zmarłych w Wypominkach rocznych i o godz. 17.45 zaśpiewamy Litanię.


3. W najbliższy piątek i sobotę w naszej parafii będzie ADORACJA Najświętszego Sakramentu w INTENCJI POWOŁAŃ KAPŁAŃSKICH i ZAKONNYCH. Adoracja rozpocznie się po Mszy św. w piątek i potrwa do godz. 22.00, a w sobotę rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do wieczornej Mszy św.

Prosimy o wpisywanie się na listę adoracyjną, która wystawiona jest w kruchcie, aby przez ten czas adoracji zawsze była jakaś osoba w kościele.


4. Za tydzień w niedzielę, 29 maja, dzieci z klasy IV będą przeżywać ROCZNICĘ swojej I KOMUNII ŚW. Zapraszamy więc dzieci i ich rodziców na godz. 11.00.

W sobotę natomiast dla dzieci z klas IV będzie spowiedź o godz. 12.00.


5. Również w niedzielę, 29 maja, zapraszamy wszystkie rodziny na FESTYN RODZINNY. Rozpocznie się on po zakończeniu Mszy św. o godz. 11.00.

Zapraszamy przede wszystkim na plac za plebanię, ale nie tylko. Przewidzianych jest wiele atrakcji dla dzieci.


7. W tym tygodniu odbędą się KATECHEZY dla KANDYDATÓW do BIERZMOWANIA z kl. 8. W czwartek, 26 maja po Mszy św. - grupa z Dobrzan i Kóz, a w piątek, 27 maja po Mszy św. grupa z pozostałych miejscowości. Katechezy są w kościele. Obecność obowiązkowa - do bierzmowania zostały tylko trzy tygodnie. Na te ostatnie katechezy zaproszeni są także rodzice.


8. Przypominamy o organizowanym wyjeździe na Pola Lednickie na SPOTKANIE MŁODYCH LEDNICA, w sobotę, 4 czerwca. Zapisy w zakrystii lub na plebanii oraz u ks. Sebastiana.


9. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na tzw. TACĘ INWESTYCYJNĄ 5300 zł. Z serca dziękujemy za każdą ofiarę. Do tej pory na nowe meble do prezbiterium zebraliśmy 6700 zł.

W gablocie został wywieszony schemat mebli, z zaznaczeniem na czerwono zebranej kwoty. Schemat ten będzie na bieżąco aktualizowany.


10. INTENCJE.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

201 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page